LE: Guingamp – PAOK 2:0

liga_europejskaPAOK Saloniki przegrał w wyjazdowym meczu 2. kolejki Ligi Europejskiej z EA Guingamp 0:2.

W pierwszych minutach przy piłce częściej byli piłkarze z Salonik, którzy szukali błędu u obrony gospodarzy. Po 10 minutach sytuacja nieco się zmieniła i to Guingamp zaczął grać bardziej do przodu. W 13. minucie Ronnie Schwartz przyjął w polu karnym długie podanie, zwiódł dwóch obrońców i uderzył na bramkę, ale Panagiotis Glykos pewnie przyblokował futbolówkę. W 21. minucie z pierwszej piłki uderzył zza pola karnego Dimitris Salpingidis, ale bramkarz był na miejscu. Chwilę po tej sytuacji szybką kontrę gospodarzy wykończył mocnym strzałem z 11 metra Sylvain Marveaux, ale piłka poszybowała milimetry nad poprzeczką. W 32. minucie Razvan Rat nie zdołał wybić piłki zagranej z głębi pola, minął go Claudio Beauvue, który wpadł w pole karne i mocnym uderzeniem w krótki róg starał się pokonać Glykosa, ale ten swoją interwencją uratował drużynę przed stratą bramki. W 37. minucie Glykos znów pokazał klasę broniąc niezwykle kąśliwe uderzenie Jérémy’ego Pieda.

Początek drugiej odsłony to szybkie dwie bramki gospodarzy. W 47. minucie Guingamp wyszedł z kontrą i pierwszy na bramkę uderzył Schwartz, ale Glykos z trudem wybronił ten strzał, jednak futbolówka trafiła do Sylvaina Marveauxa, który z ostrego kąta trafił w długi róg bramki. W 50. minucie było już 2:0, a fantastycznego gola z rzutu wolnego strzelił ponownie Marveaux. W 57. minucie Theofanis Tzandaris z pierwszej piłki wykończył podanie Stefanosa Athanasiadisa, ale piłka wyszła tuż obok słupka. W 74. minucie naciskający coraz mocniej PAOK wypracował sobie groźną sytuację, ale strzał z dystansu Giannisa Skondrasa był minimalnie przestrzelony. W 87. minucie świetny strzał z woleja oddał w długi róg Athanasiadis, ale Jonas Lössl skutecznie wybił piłkę. W 90. minucie gospodarze wyszli z kontrą, ale wykańczający ją strzał Beauvue sparował na róg Glykos.


EA GUINGAMP – PAOK SALONIKI 2:0 (0:0)
1:0 Sylvain Marveaux 47′
2:0 Sylvain Marveaux 50′

ż.k. Ronnie Schwartz

Guingamp
Jonas Lössl, Lars Jacobsen, Jeremy Sorbon, Christophe Kerbrat, Dorian Leveque, Younousse Sankharé, Claudio Beauvue, Lionel Mathis, Jérémy Pied (54′ Sambou Yatabaré), Ronnie Schwartz (73′ Christophe Mandanne), Sylvain Marveaux (78′ Thibault Giresse)

PAOK
Panagiotis Glykos, Giannis Skondras (75′ Eyal Golasa), Giorgos Katsikas, Razvan Rat, Miguel Vítor, Alexandros Tziolis (55′ Maarten Martens), Robert Mak (62′ Dimitris Papadopoulos), Ergys Kace, Theofanis Tzandaris, Dimitris Salpingidis, Stefanos Athanasiadis

Dodaj komentarz

P
Strona istnieje od 01.04.2012, czyli ma już 4074 dni!