Ergotelis – OFI 3:2

ergotelis-gpErgotelis Heraklion wygrał 3:2 z OFI Kreta w meczu derbowym 23. kolejki Super League.

Emocji w derbach zgodnie z przewidywaniem nie brakowało. W 23. minucie piłkę dośrodkowana przez Babisa Lykogiannisa uderzył Vladimir Djilas, ale trafił w słupek. Piłka wróciła jednak do gospodarzy, którzy rozegrali skuteczną dwójkową akcję. Mohamed Youssouf w decydującym podaniu obsłużył Yanna Boé-Kane, a ten strzałem po ziemi trafił w róg bramki. Chwile po tym golu Savvas Gentsoglou dał się ponieść emocjom, za co musiał opuścić boisko z czerwoną kartką. Mimo tej straty Ergotelis nie osiadł na laurach broniąc tego skromnego prowadzenia, tylko w 31. minucie podwyższył prowadzenie. Znów koronkową akcją gospodarze rozbił obronę OFI, a gola strzelił z kilku metrów Djilas. Kilkadziesiąt sekund później było już tylko 2:1. Z dystansu uderzył Giorgos Makris, a piłka przeszłą przez ręce Bojana Saranova i wpadła do siatki. W 36. minucie gospodarze ponownie mieli przewagę dwóch goli. Z rzutu wolnego piłkę dośrodkował Cale, a głową do siatki OFI trafił Kaspars Gorkšs.

W 56. minucie Vasilis Koutsianikoulis bliski był zdobycia gola kontaktowego, ale piłka po jego strzale trafił w poprzeczkę i wyszła poza boisko. Skrzydłowemu się nie udało, ale do siatki gospodarzy trafił w 68. minucie Merebaszwili, który pokonał golkipera po indywidualnej efektownej akcji. W ostatnich sekundach meczu o wielkim pechu mógł mówić Željko Kalajdžić, który trafił w poprzeczkę.


ERGOTELIS HERAKLION – OFI KRETA 3:2 (3:1)
1:0 Yann Boé-Kane 23′
2:0 Vladimir Djilas 31′
2:1 Giorgos Makreis 32′
3:1 Kaspars Gorkšs 36′
3:2 Giorgi Merebaszwili 68′

ż.k. Angelos Chanti, Babis Lykogiannis – Giorgi Merebaszwili, Zacharias Marathianos, Babis Damianakis, Emmanouil Fazos, Željko Kalajdžić
cz.k. Savvas Gentsoglou 24′

Ergotelis
Bojan Šaranov, Manolis Tzanakakis, Kaspars Gorkšs, Charalabos Lykogiannis, Cyriaque Louvion, Savvas Gentsoglou, Yann Boé-Kane, Calé (61′ Angelos Chanti), Greg Houla, Vladimir Djilas (75′ Esteban Solari), Mohamed Youssouf (43′ Chrysovalantis Kozoronis)

OFI
Giorgi Loria, Babis Damianakis, Manolis Moniakis (39′ Zacharias Marathianos), Giorgos Makris. Andreas Labropoulos, Emmanouil Bolakis, Emmanouil Fazos, Željko Kalajdžić, Manolis Rovithis (57′ Mayron George), Vasilis Koutsianikoulis, Giorgi Merebaszwili

Dodaj komentarz

P
Strona istnieje od 01.04.2012, czyli ma już 3966 dni!