Postanowienia Super League!

superleague-gpW poniedziałek odbyło się spotkanie władz Super League, na którym ustalono kilka istotnych dla tych rozgrywek kwestii.

Wszystkie decyzje podjęte zostały jednomyślnie. Włodarze greckiej ekstraklasy przede wszystkim postanowili wystąpić do Ministerstwa Sportu o wznowienie rozgrywek w najbliższy weekend (7-9 marca), a także do EPO i telewizji NOVA o przeprowadzenie zaległej 26. kolejki w dniach 18-19 marca.

W kwestii bezpieczeństwa i zarazem wytycznych Ministerstwa Sportu przedstawiciele klubów Super League ustalili, że jak najszybciej to możliwe wprowadzą w życie bilet elektroniczny, a także monitoring na wszystkich stadionach. Poza tym SL zaproponuje EPO wprowadzenie prawa dyscyplinarnego stosowanego przez UEFA, które restrykcyjnie traktuje każdy występek na stadionach. Istotne jest też to, że do końca obecnego sezonu na stadiony nie będą wpuszczani kibice drużyn przyjezdnych.

Wystosowano również do EPO prośbę o wprowadzenie dyrektywy od KED tyczącej się bezwzględnego przerywania przez sędziów meczu w momencie pojawienia się na murawie rac lub innych przedmiotów, które mogą spowodować uszczerbek na zdrowiu.

Dodaj komentarz

P
Strona istnieje od 01.04.2012, czyli ma już 3963 dni!