PG: Skoda – Iraklis 0:0

skoda-gpSkoda Xanthi zremisowała 0:0 z PAE Iraklis 1908 w rewanżowym meczu półfinału Pucharu Grecji i zapewniła sobie awans do finału. W pierwszym meczu drużyna z Ksanti wygrała 1:0.

W pierwszych fragmentach meczu lepiej operowali piłką gospodarze, ale muru obronnego Iraklisa nie udało im się skutecznie przebić. Z mijającymi minutami spotkanie się wyrównało, a goście częściej trafiali na połowie Skody. W 34. minucie dość składnie przeprowadzoną kontrę wykończył strzałem z obszaru pola karnego Giannis Pasas, ale Dimitris Kyriakidis intuicyjnie wybił piłkę. W 42. minucie gospodarze mogli mówić o szczęściu, bo najpierw Kyriakidis intuicyjnie wybronił uderzenie z rzutu wolnego Diego Romano, a sekundę później golkiper znalazł się na linii strzału oddanego przez Emanuela Perrone i dzięki temu chwycił pewnie futbolówkę.

W drugiej połowie nie brakowało zaciętej walki, co w 59. minucie uszczupliło skład gości, bowiem za niepotrzebny faul drugą żółtą kartkę ujrzał filar drużyny przyjezdnej Romano. Po tej sytuacji mecz został na kilka minut wstrzymany, bo nerwy puściły kibicom Iraklisa i służby pomocnicze musiały opanować sytuację. W 71. minucie świetnie uderzył zza pola karnego Manolis Bertos, ale Huanderson zdołał przenieść piłkę nad poprzeczkę. Osiem minut później Bertos spróbował jeszcze raz, ale z ostrego kata, jednak golkiper Iraklisa wybił futbolówkę z okienka bramki. W czwartej minucie doliczonego czasu gry Cleyton znalazł się, po kontrze w sytuacji sam na sam z Huandersonem, ale nie zdołał pokonać rodaka.


SKODA XANTHI – PAE IRAKLIS 1908 0:0

ż.k. Pantelis Kapetanos, Karim Soltani, Antonis Ranos, DImitris Kyriakidis – Diego Romano, Nikos Ziabaris, Emanuel Perrone
cz.k. Diego Romano 59′

Skoda
Dimitris Kyriakidis, Manolis Bertos, Dimitris Goutas, Wallace, Anastasios Papazoglou, Christian Obodo, Theodoros Vasilakakis (74′ Manolis Papasterianos), Cleyton, Adrián Lucero (90’+5′ Panagiotis Triadis), Karim Soltani, Pantelis Kapetanos (53′ Antonis Ranos)

Iraklis
Huanderson, Michail Boukouvalas, Sebastian Bartolini, Nikos Ziabaris, Giorgos Valerianos, Pavlos Kyriakidis, Giannis Pasas (81′ Giannis Loukinas), Aristotelis Karasalidis (75′ Savvas Siatravanis), Emanule Perrone, Diego Romano, Nikos Pourtoulidis (88′ Pachalis Kassos)

4 opinie na “PG: Skoda – Iraklis 0:0

Skoda zapewniła sobie gre w LE? Czy może też ma problemy licencyjne

Skoda nie ma żadnych problemów licencyjnych, ale występu w LE nie ma jeszcze zagwarantowanego.

W finale zmierzy się z mistrzowskim Olympiakosem. W Grecji uczestnik finału nie jest w podobnych sytuacjach premiowany grą w pucharach?

Od sezonu 2015/2016 zasady awansu do LE się zmieniają. Bycie finalistą krajowego pucharu nie gwarantuje gry w LE.

Dodaj komentarz

P
Strona istnieje od 01.04.2012, czyli ma już 3961 dni!