Paneleusiniakos AO w Football League!

paneleusiniakos-gpPaneleusiniakos AO na dwie kolejki przed końcem rozgrywek Gamma Ethniki zapewnił sobie awans do greckiej drugiej ligi.

W meczu 28. kolejki grupy trzeciej Paneleusiniakos AO walczył na wyjeździe z Panarkadikosem AO. Był to kluczowy mecz dla rywalizacji w tej grupie, gdyż ekipa z Tripoli plasowała się na drugim miejscu ze stratą dwóch punktów do drużyny z Eleusis. Spotkanie zakończyło się wygraną gości 2:0, a ponieważ Paneleusianiakos w przedostatniej kolejce dostanie trzy punkty walkowerem za mecz z Kymis AO to już teraz mógł świętować swój sukces. Sukces ten jest jak najbardziej zasłużony, a świadczy o tym choćby fakt, że „Stachyoforoi” od początku lutego stracili punkty tylko w jednym meczu (wygrali 10)!

Awans do Football League nie jest nowością dla Paneleusiniakosu, bowiem w drugiej lidze rozegrał on aż 27 sezonów, ale wraca na zaplecze greckiej ekstraklasy po 15 latach walki w niższych ligach. Co ciekawe i Alpha Ethniki nie jest obca tej ekipie, bo już trzykrotnie grała ona w najwyższej klasie rozgrywkowej (1961/1962, 1967/1968 i 1998/1999).

Dodaj komentarz

P
Strona istnieje od 01.04.2012, czyli ma już 3956 dni!