Panserraikos Serres w Football League!

panserraikos-gpPanserraikos Serres wygrał grupę pierwszą Gamma Ethniki i w przyszłym sezonie będzie walczył na drugoligowych boiskach.

Panserraikos awans wywalczył dopiero w ostatniej kolejce trzeciej ligi, w której to pokonał na własnym terenie Doxa Dramas 1:0. Od początku rozgrywek najgroźniejszym rywalem popularnych „Lwów” był Aris Saloniki i ta batalia o zaplecze Super League toczyła się do tej ostatniej serii spotkań. Ostatecznie ekipa z Serres wyprzedziła „Boga Wojny” o trzy punkty. Bilans całego sezonu to 23 zwycięstwa, 5 remisów i 2 porażki, co dało 74 punkty.

Założony w 1964 roku Panserraikos już w poprzednim sezonie bliski był powrotu do drugiej ligi, ale zabrakło szczęścia i awans uzyskał Agrotikos Asteras. Ostatni raz drużyna z Serres walczyła na drugoligowym froncie w sezonie 2012/2013, ale choć zajęła ówcześnie 8. miejsce włodarze klubu z powodu problemów finansowych zdecydowali przenieść ją do rozgrywek nieprofesjonalnych. Ogólnie w Beta Ethniki Panserraikos spędził 23 sezony.

Dodaj komentarz

P
Strona istnieje od 01.04.2012, czyli ma już 3956 dni!