Markarian zrezygnował, ale…

Sergio Markarian zrezygnował z pełnienia funkcji selekcjonera reprezentacji Grecji, ale grecka federacja tej rezygnacji nie przyjęła.

Urugwajczyk oświadczył we wtorek, że kończy pracę z kadrą narodową Grecji – „Przyjechałem do Grecji, by objąć drużynę narodową w krytycznym momencie. Wziąłem na siebie trudne zadanie, ale dziękuję Bogu za możliwość jaką mi dał. Od momentu objęcia funkcji przez długie godziny pracowaliśmy i wkładaliśmy wielki wysiłek w wykonywane zadania. Przepraszam greckich kibiców, ponieważ wyniki osiągane nie były dobre. Teraz podjąłem trudną decyzję. Kończę współpracę z drużyną narodową. Dziękuję bardzo zawodnikom, kibicom, EPO i moim kolegom w federacji, a także mediom o za poszanowanie mojej osoby.

Prezes EPO Giorgos Girtzikis pytany o dymisję selekcjonera powiedział – „Zarówno ja jaki i Rada Federacji nadal ufamy Sergio Markarianowi i chcemy dalej kontynuować współpracę„. Słowa te jednoznacznie pokazują, że grecka federacja jest zadowolona ze współpracy, ale jeśli nie przekona Markariana to kadra narodowa Grecji znów będzie musiała szukać selekcjonera.

Dodaj komentarz

P
Strona istnieje od 01.04.2012, czyli ma już 4012 dni!