AEK – Platanias 3:0

AEK Ateny pokonał w meczu 1. kolejki Super League AO Platanias 3:0.

Obie drużyny przywitało na OAKA ponad 30 tysięcy spragnionych emocji kibiców AEK-u.Od początku AEK miał kontrolę nad meczem, ale wynik udało mu się otworzyć dopiero w 27. minucie. Jakob Johansson przejął piłkę na 25 metrze i zagrał ją po ziemi, a przed bramką wślizgiem ubiegł obrońcę Ronald Vargas i choć Kevin Olimpa zdołał interweniować, to jednak piłka wtoczyła się do siatki.

Tuż po rozpoczęciu drugiej odsłony, a dokładnie w 47. minucie Rodrigo Galo fantastycznym uderzeniem z ostrego kąta z linii pola karnego trafił do bramki kreteńskiej drużyny. W 50. minucie gospodarzy wyszli z kontrą, ale próbę technicznego strzału Vangelisa Platellasa wybronił Olimpa, a do pustej bramki nie potrafił dobić piłki Christos Aravidis. W 58. minucie był już 3:0. Akcję rozpoczął Platellas, który zagrał piłkę na prawą stronę do André Simõesa, a ten odegrał ją wzdłuż bramki do Chrisotsa Aravidisa, który wślizgiem umieścił ją w bramce gości.


AEK ATENY – AO PLATANIAS 3:0 (1:0)
1:0 Ronald Vargas 27′
2:0 Rodrigo Galo 47′
3:0 Christos Aravidis 58′

ż.k. Yaya Banana

AEK
Alain Baroja, Rodrigo Galo, Adam Tzanetopoulos, Dimitris Kolovetsios, Aris Soiledis, André Simões (75′ Diego Bounanotte), Jakob Johansson, Vangelis Platellas, Ronald Vargas (66′ Dimitris Anakoglou), Christos Aravidis, Rafik Djebbour (52′ Helder Barbosa)

Platanias
Kevin Olimpa, Ousmane Coulibaly, Banana Yaya, Jewhen Selin (71′ Fanouris Goundoulakis), Vanderson, Ognjen Gnjatić, Filip Stanisavljević, Azrack Mahamat, Kostas Mendrinos (55′ Thanasis Tsourakis), Gilvan Gomes (55′ Thanasis Dinas), Igor Angulo

Dodaj komentarz

P
Strona istnieje od 01.04.2012, czyli ma już 3896 dni!