AEK – PAS 3:1

AEK Ateny w pierwszym niedzielnym pojedynku 3. kolejki Super League wygrał 3:1 z PAS Giannina.

W 20. minucie „Ajaks Epiru” wykorzystał szansę i objął prowadzenie. Na indywidualną akcję zdecydował się Noe Acosta, który nienaciskany przez nikogo przebiegł z piłka kilkadziesiąt metrów i uderzył precyzyjnie w róg bramki, a piłka po kontakcie ze słupkiem wpadła do siatki. AEK wyrównał w 35. minucie. Diego Bounanotte sfaulowany w polu karnym przez Theodorisa Beriosa wywalczył rzut karny i sam go też skutecznie egzekwował. W 44. minucie Argentyńczyk strzelił też bramkę do szatni. Piłkę odegrał Helder Barbosa, a Bounanotte po efektownym zwodzie w polu karnym uderzył nie do obrony. W tym momencie 25 tysięcy kibiców mogło dać upust swojej radości.

W drugiej odsłonie AEK kontrolował grę i był bardziej zdeterminowany, ale już nie tak skuteczny. W 74. minucie meczu drugą żółtą kartkę dostał Alexis Michail, a w 80. minucie jego los podzielił kolega z defensywy Themistoklis Tzimopoulos i PAS zmuszony był walczyć o punkty grając w dziewięciu, co niestety nie mogło zakończyć się sukcesem. W 87. minucie wynik ustalił Ronald Vargas, który wykończył ładnym strzałem akcję rozpoczętą przez wracającego po ciężkiej kontuzji Petrosa Mantalosa.


AEK ATENY – PAS GIANNINA 3:1 (1:1)
0:1 Noe Acosta 20′
1:1 Diego Buonanotte 35′(k)
2:1 Diego Buonanotte 44′
3:1 Ronald Vargas 87′

ż.k. Alexis Michail, Andraž Struna, Theodoris Berios, Themistoklis Tzimopoulos
cz.k. Alexis Michail 74′, Themistoklis Tzimopoulos 80′

AEK
Alain Baroja, Rodrigo Galo, Adam Tzanetopoulos, Dimitris Kolovetsios, Aris Soiledis, André Simões, Jakob Johansson, Vangelis Platellas, Diego Buonanotte (63′ Ronald Vargas), Hélder Barbosa (78′ Peros Mantalos), Macauley Chrisantus (58′ Christos Aravidis)

PAS
Markos Vellidis, Andraž Struna, Alexis Michail, Theodoris Berios, Fonsi, Themistoklis Tzimopoulos, Stavros Tsoukalas, Cristian Chávez, Noé Acosta (81′ Chrysovalantis Kozoronis), Brana Ilić (46′ Evripidis Giakos), Michalis Manias (67′ Dimitris Ferfelis)

Dodaj komentarz

P
Strona istnieje od 01.04.2012, czyli ma już 3898 dni!