Olympiakos – PAS 5:1

Olympiakos Pireus rozbił PAS Giannina 5:1 w ostatnim sobotnim meczu 5. kolejki Super League.

Olympiakos od pierwszego gwizdka prowadził grę, ale to goście pierwsi stworzyli sobie poważne zagrożenie. W 19. minucie Cristian Chávez zgrał piłkę głową do Fonsiego, a ten stanął oko w oko z Roberto, ale najwyraźniej nie zachował zimnej krwi, bo nie zdołał pokonać doświadczonego bramkarza. Mistrz i aktualny lider starał się przełamać defensywę czy to z jednej, czy z drugiej strony, ale dokładność zawodziła. Wszystko zmieniło się wraz z ostatnim kwadransem pierwszej odsłony. W 31. minucie piłka przechodziła z nogi do nogi i ostatecznie trafiła do Pajtima Kasami, który z obszaru pola karnego trafił w róg bramki. Tuż po wznowieniu gry było 2:0. Kasami zagrał na lewo do Jimmy’ego Durmaza, a ten wstrzelił piłkę pod bramkę, gdzie nieporadności gości wykorzystał Kostas Fortounis. W 42. minucie Fortounis dośrodkował futbolówkę z kornera, a do siatki skierował ja głową Alberto Botia.

W 52. minucie Themistoklis Tzimopoulos próbując przeciąć podanie Ideye do Fortounisa skierował piłkę do własnej bramki. W 71. minucie Arthur Masuaku wywalczył rzut karny, a skutecznie egzekwował go Jimmy Durmaz. W 86. minucie akcję Michalisa Maniasa wykończył ładnym strzałem Andi Lila i tym samym PAS strzelił gola honorowego.


OLYMPIAKOS PIREUS – PAS GIANNINA 5:1 (3:0)
1:0 Pajtim Kasami 31′
2:0 Kostas Fortounis 32′
3:0 Alberto Botia 42′
4:0 Themistoklis Tzimopoulos 52′(samob)
5:0 Jimmy Durmaz 72′(k)
5:1 Andi Lila 86′

ż.k. Arthur Masuaku, Leandro Salino – Noe Acosta

Olympiakos
Roberto, Alberto Botía, Dimitris Siovas, Arthur Masuaku, Leandro Salino, Luka Milivojević, Pajtim Kasami, Kostas Fortounis (58′ Hernani), Sebá (67′ Dimitris Kolovos), Jimmy Durmaz, Brown Ideye (58′ Alfreð Finnbogason)

PAS
Markos Vellidis, Themistoklis Tzimopoulos (66′ Chrysovalantis Kozoronis), Alexis Michail, Theodoris Berios (58′ Apsotolos Skondras), Andraž Struna, Fonsi, Stavros Tsoukalas (76′ Evripidis Giakos), Noé Acosta, Andi Lila, Cristian Chávez, Michalis Manias

Dodaj komentarz

P
Strona istnieje od 01.04.2012, czyli ma już 3898 dni!