PG: Wyniki czwartkowych meczów 1. kolejki

W czwartek odbyły się trzy ostatnie mecze 1. kolejki fazy grupowej Pucharu Grecji.

W pierwszoligowym pojedynku grupy pierwszej PAS Giannina zremisował z PAE Iraklis 1908 1:1. Bramki padały w ostatnim kwadransie. Najpierw w 76. minucie Cristian Chavez głową otworzył wynik meczu, a dwie minuty później wyrównał Giannis Loukinas.

W pojedynku grupy trzeciej AS Olympiakos Volou przegrał z AO Chania 1:2, a do przerwy prowadził 1:0. O zwycięstwie kreteńskiej drużyny przesądziły bramki dwóch Anglików Jordana Sandersona i Leroy’a Lita.

Na ilość bramek nie mogli narzekać kibice podczas meczu grupy siódmej Panelsusinaikos AO – AEL, ale ci miejscowi mieli mniej powodów do radości, bowiem „Purpurowi” wygrali mecz 4:1.

WYNIKI, TABELE i STRZELCY BRAMEK W PUCHARZE GRECJI

AS Olympiakos Volou – AO Chania 1:2 (1:0) (Grupa 3)
1:0 Filippos Skopelitis 44′
1:1 Jordan Sanderson 70′
1:2 Leroy Lita 90′

Paneleusiniakos AO – AEL 1:4 (0:1)(Grupa 7)
0:1 Tasos Kritikos 22′
0:2 Dimitris Kapos 46′
1:2 Ilias Kakaras 48′
1:3 Dimitris Souliotis 60′
1:4 Dimitris Kapos 78′

PAS Giannina – PAE Iraklis 1908 1:1 (0:0) (Grupa 1)
1:0 Cristian Chavez 76′
1:1 Giannis Loukinas 78′

2 opinie na “PG: Wyniki czwartkowych meczów 1. kolejki

Purpurowi (dziś akurat na biało) z łatwością ograli Elefsinę. Oglądałem ten mecz i zdecydowanie wynik odzwierciedla różnicę między tymi drużynami – wystarczy spojrzeć w tabelę 2. ligi… Straszna mizeria jeśli chodzi o atmosferę – coś jakby sparing.
No a teraz koszykówka i PAO BC w Barcelonie.

Różnica między tymi ekipami i to pod każdym względem jest bardzo duża, więc i było to widać na murawie. Beniaminek z Elefsina jeszcze nie zapunktował w tym sezonie i ciężko mu będzie utrzymać się w drugiej lidze, a AEL ma przed sobą wielkie cele do osiągnięcia i jak na razie radzi sobie doskonale. Nie spodziewałem się żadnego przełamania gospodarzy w tym pojedynku, a atmosfera ze względu na fatalne wyniki nie mogła być dobra.