Veria – Olympiakos 0:2

Olympiakos Pireus pokonał na wyjeździe w ostatnim sobotnim pojedynku 9. kolejki Super League PAE Veria 2:0.

W pierwszych minutach obie drużyny miały po jednej dobrej sytuacji. Najpierw w 5. minucie z rzutu wolnego świetnie uderzył Kostas Fortounis, ale Jonathan Lopez zdołał wybronić ten strzał. Chwilę później Roberto musiał wykazać się swoimi dużymi umiejętnościami przy strzale Sasy Kajkuta, który wykończył podanie Radosława Majewskiego. W 22. minucie do piłki dośrodkowanej z lewego skrzydła przez Dimitris Giannoulisa wyszedł Kajkut i głową starał się trafić tuż przy słupku, ale pomylił się o centymetry. W 28. minucie piłkę wrzuconą z autu, głową przedłużył Kajkut, a Thomasa Nazlidisa wykończył całą akcję strzałem z woleja, ale minimalnie chybił.

W 47. minucie Pedro Arce zgrał piłkę w tempo do Majewskiego, który znalazł się w doskonałej sytuacji, ale naciskany przez obrońcę uderzył obok bramki. W 55. minucie Jonathan Lopez zachował się jak junior przy zagraniu z lewej strony Arthura Masuaku, bo zamiast przyblokować piłkę ciałem, chciał ją wykopać i niestety trafił w nadbiegającego Browna Ideye, a to zakończyło się futbolówką w siatce. Jak pokazały telewizyjne powtórki Nigeryjczyk skierował piłkę do siatki ręką, ale najwidoczniej sklasyfikowane to zostało przez sędziów jako ręka nastrzelona, bo trafienie zostało uznane. W 62. minucie Ideye ładnie zwiódł rywala w polu karnym i uderzył w długi róg, ale przestrzelił. W 66. minucie Majewski świetnie złożył się do “nożyc”, ale nieznacznie przestrzelił. W 74. minucie Jimmy Durmaz fantastycznie uderzył z rzutu wolnego, a piłka po kontakcie ze słupkiem wpadła do siatki.


PAE VERIA – OLYMPIAKOS PIREUS 0:2 (0:0)
0:1 Brown Ideye 55′
0:2 Jimmy Durmaz 74′

ż.k. Abdisalam Ibrahim, William Edjenguélé, Darcy Dolce Neto – Alberto Botia. Dimitris Siovas
cz.k. Abdisalam Ibrahim 87′

Veria
Jonathan Lopez, Iván Malón, Achilleas Poungouras, Dimitris Giannoulis, William Edjenguélé, Abdisalam Ibrahim, Pedro Arce (72′ Stefanos Siontis), Djamel Abdoun (75′ Giorgi Merebaszwili), Radosław Majewski, Saša Kajkut, Thomas Nazlidis (62′ Darcy Dolce Neto)

Olympiakos
Roberto, Alberto Botía, Omar Elabdellaoui, Arthur Masuaku, Dimitris Siovas, Luka Milivojević, Pajtim Kasami, Kostas Fortounis (84′ Alfred Finnbogason), Sebá (72′ Jimmy Durmaz), Felipe Pardo (46′ Hernani), Brown Ideye

Dodaj komentarz

P
Strona istnieje od 01.04.2012, czyli ma już 3895 dni!