Ostał się Vergetis!

Kilka dni temu Giannis Anastasiou przestał być szkoleniowcem Panathinaikosu Ateny i tym samym nie ma już trenera w Super League, który prowadziłby drużynę w trzech sezonach z rzędu.

Anastasiou pracował w kubie od maja 2013 roku. Nieco później, bo na przełomie września i października pracę z Asterasem Tripolis rozpoczął Staikos Vergetis i to ten szkoleniowiec ma teraz szansę pobić osiągnięcie Anastasiou. Warto też wspomnieć o Traianosie Dellasie, który z AEK-iem Ateny pracował od kwietnia 2013 roku i prowadził go na trzech różnych poziomach rozgrywkowych.

Do tej pory w tym sezonie pięć klubów zwolniło trenera: Panthrakikos Komotini (Jose Manuel Roca), Panaitolikos Agrinio (Leonel Pontes), AEK Ateny (Traianos Dellas), Panathianikos Ateny (Giannis Anastasiou) i Atromtos Peristeri (Michalis Grigoriou). Nie jest to tragiczny wynik, bo w poprzednim sezonie o tej porze było już siedem zmian.

W ostatnich trzech sezonach z obecnych klubów w greckiej ekstraklasie najczęściej trenerów zmieniał PAE Veria, bo miał ich aż siedmiu (Goran Stevanović, Stefanos Gaitanos, Ton Caanen, Stefan Stoica, Ratko Dostanić, Jose Carlos Granero, Giorgos Georgiadis). Są też dwa kluby, które miały w tym czasie pięciu różnych szkoleniowców – Skoda Xanthi (Nikos Karageorgiou, Nikos Kechagias, Reiner Maurer, Sakis Tsiolis, Razvan Lucescu) i AO Platanias (Marinos Ouzounidis, Nikos Anastopoulos, Angelis Anastasiadis, Giannis Christopoulos, Giorgos Paraschos).

Najmniejsze roszady na ławce prócz Panathinaikosu Ateny (Giannis Anastasiou) i Asterasu Tripolis (Sakis Tsiolis, Staikos Vergetis) miały Panaitolikos Agrinio (Makis Chavos, Lionel Pontes, Giannis Matzourakis), PAS Giannina (Savvas Pantelidis, Sakis Tsiolis, Giannis Petrakis), AEL Kallonis (Giannis Matzourakis, Vangelis Vlachos, Thalis Theodoridis) i Panthrakikos Komotini (Akis Mantzios, Jose Manuel Roca, Dimitris Eleftheropoulos).

[table_sc caption=”Początek pracy trenerów poszczególnych drużyn Super League*” colalign=”left|left|left”] Data,Trener,Klub
30.09.2013,Staikos Vergetis,Asteras Tripolis
28.01.2014,Giannis Petrakis,PAS Giannina
21.04.2014,Nikos Papadopoulos,PAE Iraklis 1908
28.09.2014,Razvan Lucescu,Skoda Xanthi
12.09.2014,Marinos Ouzounidis,Panionios GSS
09.02.2015,Apostolos Mantzios,Levadiakos
17.03.2015,Giorgos Paraschos,AO Platanias
18.06.2015,Igor Tudor,PAOK Saloniki
19.06.2015,Giorgos Georgiadis,PAE Veria
07.07.2015,Marco Silva,Olympiakos Pireus
07.08.2015,Thalis Theodoridis,AEL Kallonis
19.09.2015,Dimitris Eleftheropoulos,Panthrakikos Komotini
10.08.2015,Giannis Matzourakis,Panaitolikos Agronio
29.10.2015,Gustavo Poyet,AEK Ateny
04.11.2015,Traianos Dellas,Atromitos Peristri
[/table_sc]

* Panathinaikos Ateny jeszcze nie ma nowego trenera

Dodaj komentarz

P