AELK – Skoda 2:2

Skoda Xanthi zremisowała na wyjeździe z AEL-em Kallonis 2:2 w meczu 10. kolejki Super League.

Skoda bardzo szybko objęła prowadzenie. W 6. minucie Giannis Zaradoukas wstrzelił piłkę pod bramkę do Pantelisa Kapetanosa, ale ten nie doszedł do niej, jednak na drugi słupek wbiegał Karim Soltani i strzałem po ziemi trafił do bramki. Gospodarze zdobyli gola wyrównującego 22 minuty później. Fotis Georgiou łądnie przedostał się prawą stroną w pole karne i niemalże z linii kończącej boisko wycofał piłkę do Giorgosa Manousosa, który był sam między trzema rywalami, ale nie miał problemu z trafieniem do siatki.

W 61. minucie AELK mógł strzelić gola na 2:1, ale piłkę uderzoną głową przez Ugochukwu Ukaha z bramki wybił Dimos Baxevanidis. W 85. minucie “Królowa Tracji” znów prowadziła w tym meczu, a gola strzelił tym razem z ostrego kąta Ovidiu Herea. Wydawało się, że goście wyjadą z kompletem punktów, ale niestety dla nich w doliczonym czasie gry Manousos po raz drugi pokonał Luigiego Cennamo. Tym razem napastnik “Sardeli” skutecznie egzekwował rzut karny sprokurowany przez “rękę” Manolisa Bertosa.


AEL KALLONIS – SKODA XANTHI 2:2 (1:1)
0:1 Karim Soltani 6′
1:1 Giorgos Manousos 38′
1:2 Ovidiu Herea 85′
2:2 Giorgos Manousos 90’+4′(k)

ż.k. Jiří Kladrubský, Ugochukwu Ukah, Giorgos Manousos, Paul Keita, Savvas Tsabouris, Vitor Saba – Giannis Zaradoukas, Pavol Farkaš, Luigi Cennamo, Manolis Papasterianos, Manolis Bertos, Dimos Baxevanidis, Kostas Fliskas

AELK
Kostas Dafkos, Savvas Tsabouris, Ugochukwu Ukah, Anestis Anastasiadis, Paul Keita, Raúl Llorent (89′ Dimiris Bourous), Jiří Kladrubský (46′ Nikos Kaltsas), Kenan Bargan, Fotis Georgiou, Vítor Saba, Giorgos Manousos

Skoda
Luigi Cennamo, Manolis Bertos, Giannis Zaradoukas (60′ Wallace), Pavol Farkaš, Kostas Fliskas, Ovidiu Herea, Manolis Papasterianos, Adrián Lucero, Karim Soltani (13′ Dimos Baxevanidis), Pantelis Kapetanos, Nikołaj Dimitrow (72′ Daniel Nieto)

Dodaj komentarz

P
Strona istnieje od 01.04.2012, czyli ma już 3894 dni!