PG: Iraklis – Veria 1:0

PAE Iraklis 1908 wygrał 1:0 z PAE Veria w meczu rewanżowym 1/8 finału Pucharu Grecji i zagra w ćwierćfinale rozgrywek. W pierwszym meczu Iraklis wygrał również 1:0.

W pierwszej odsłonie obie ekipy miały po jednej sytuacji, która mogła przynieść bramkę. W 15. minucie centra Giorgosa Georgiadisa nabrała rotacji i miał szansę wpaść za kołnierz Huandersona, ale ten zdążył przenieść piłkę nad poprzeczkę. W 25. minucie piłkę z prawej strony zagrał Michalis Boukovalas, a wbiegający pod bramkę Apostolos Vellios kąśliwym strzałem wykończył akcję, ale Jonathan Lopez zdołał odbić futbolówkę, a resztą zajęli się obrońcy gości.

W drugiej części większych emocji nie było, ale był za to gol. W 72. minucie Iraklis strzelił bramkę, która praktycznie przypieczętował awans do ćwierćfinału Pucharu Grecji. Akcję pod polem karnym Verii rozpoczął Ioannis Pasas, po czym piłka trafiła do Kosmasa Tsilianidisa, który odegrał ją do Apostolosa Velliosa, a ten zamarkował podanie i z 17 metra uderzył nie do obrony. W 90. minucie Vellios miał nie stu, ale dwustu procentową okazję na drugiego gola. Najpierw piłka uderzona przez Boukovalasa i interwencji bramkarza trafiła w poprzeczkę, a następnie przeturlała się do Velliosa stojącego metr od linii bramkowej, ale ten nie trafił do siatki.


PAE IRAKLIS 1908 – PAE VERIA 1:0 (0:0)
1:0 Apostolos Vellios 72′

ż.k. Kosmas Tsilianidis, Sebastian Bartolini – Achilleas Poungouras, Pedro Arce

Iraklis
Huanderson, Michalis Boukouvalas, Giorgos Saramantas, Nikos Ziabaris, Sebastian Bartolini, Aristotelis Karasalidis, Lefteris Intzoglou, Ioannis Pasas (76′ Pavlos Kyriakidis), Kosmas Tsilianidis (88′ Nikos Portoulidis), Diego Romano (60′ Karem Bulut), Apostolos Vellios

Veria
Jonathan Lopez, Achilleas Poungouras, Dimitris Giannoulis, Darcy Dolce Neto, Stefanos Siontis, Stelios Maragos (76′ Vangelis Nastos), Pedro Arce, Giorgos Georgiadis, Radosław Majewski (73′ Rodgers Kola), Djamel Abdoun (80′ Dimitris Melikiotis), Thomas Nazlidis

Dodaj komentarz

P
Strona istnieje od 01.04.2012, czyli ma już 3894 dni!