Olympiakos – Skoda 1:0

Olympiakos Pireus w ostatnim sobotnim meczu 19. kolejki Super League wygrał 1:0 ze Skodą Xanthi.

W pierwszej części więcej zgrania i ambicji pokazali goście z Ksanti, ale obie strony na poważnie bramce rywala nie zagroziły. Początek drugich 45. minut był obiecujący, a to za sprawą Alana Pulido, który najpierw w 49. minucie wykończył podanie Jimmy’ego Durmaza, a kilka minut później oddał bardzo groźny strzał z obszaru pola karnego, ale w obu sytuacjach Luigi Cennamo zrobił to co do niego należało. W 62. minucie z dystansu przymierzył Kostas Fortounis, ale Cennamo pewnie przyblokował piłkę. W 66. minucie Skoda wyszła z kontrą, którą wykończył strzałem z ostrego kąta Karim Soltani, ale trafił w słupek. Chwilę po tej sytuacji w pole karne wpadł Brown Ideye i mimo interwencji bramkarza udało mu się go przejść, ale Włoch podjął drugą próbę i z narażeniem zdrowia zatrzymał Nigeryjczyka. W 74. minucie gospodarze strzelili zwycięskiego gola, a zdobył go Pulido, któremu piłkę dogrywał Fortounis.


OLYMPIAKOS PIREUS – SKODA XANTHI 1:0 (0:0)
1:0 Alan Pulido 74′

ż.k. Alberto Botia, Leandro Salino, Brown Ideye – Adrian Lucero, Karim Soltani, Manolis Bertos

Olympiakos
Roberto, Alberto Botía, Marouane da Costa, Omar Elabdellaoui, Pajtim Kasami (65′ Alejandro Dominguez), Leandro Salino, Saša Zdjelar, Jimmy Durmaz, Kostas Fortounis (85′ Giannis Maniatis), Alan Pulido, Felipe Pardo (65′ Brown Ideye)

Skoda
Luigi Cennamo, Manolis Bertos, Dimos Baxevanidis, Christos Karypidis (81′ Vasilis Skourtis), Christos Lisgaras, Petros Orfanidis, Kostas Fliskas, Adrián Lucero, Nikołaj Dimitrow (81′ Panagiotis Triadis), Karim Soltani, Pantelis Kapetanos (86′ Ovidiu Herea)

Dodaj komentarz

P
Strona istnieje od 01.04.2012, czyli ma już 3900 dni!