AEK – Olympiakos 1:0

AEK Ateny pokonał w klasyku ligi greckiej Olympiakos Pireus 1:0. To pierwsza porażka drużyny z Pireusu w tym sezonie.

Spotkanie rozpoczęło się z blisko 20 minutowym opóźnieniem, co było efektem późniejszego przyjazdu Olympiakosu na OAKA. Obie ekipy wchodzące na murawę powitało ponad 35 tysięcy kibiców.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=lWN7juIBNqY[/youtube]

W pierwszej odsłonie klasyku wielkiej gry nie było, bowiem dominował chaos i niewymuszone błędy, ale też obie drużyny twardo walczyły o każdy metr boiska, co nie sprzyjało finezji w ofensywie. Obie ekipy miały swóje małe próby przełamania bezbramkowego wyniku, ale realnego zagrożenia nie stworzyły, choć Olympiakos w końcówce zmusił bramkarza gospodarzy do wysiłku. W 43. minucie piłkę wstrzeloną z prawej strony pola karnego musnął głową Jimmy Durmaz, a Alain Baroja zmuszony był do dość niepewnej, ale mimo wszystko udanej interwencji.

W 47. minucie wychodzącego na czystą pozycję Christosa Aravidisa trącił Alberto Botia i musiało to przynieść czerwoną kartkę dla stopera Olympiakosu. Przewaga liczebna dodała gospodarzom skrzydeł i ożywiła mecz. Chwilę po tym wykluczeniu z rzutu wolnego potężnie uderzył Helder Barbosa, a Roberto mógł jedynie wypiąstkować futbolówkę. W 64. minucie Pajtim Kasami uderzył z dystansu, ale Baroja zdołał sparować podkręcony strzał Szwajcara. W 76. minucie Luka Milivojević przyblokował w polu karnym piłkę łokciem, za co ujrzał drugą żółta kartkę, a AEK dostał szansę na zdobycia gola. Do rzutu karnego podszedł Diego Buonanotte, ale po rękach bramkarza trafił w słupek. Jednak na miejscu był Ronald Vargas, który zmieścił piłkę w siatce Olympiakosu. W 86. minucie za drugi żółty kartonik murawę opuścił Rodrigo Galo, ale nie wpłynęło to już na wynik spotkania.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=HdWsS7AxDis[/youtube]

AEK ATENY – OLYMPIAKOS PIREUS 1:0 (0:0)
1:0 Ronald Vargas 78′

ż.k. Rodrigo Galo, Dimitris Kolovetsios, Tomas Pekhart, Didac Vila – Luka Milivojević, Alejandro Dominguez
cz.k. Rodrigo Galo 86′ – Alberto Botia 48′, Luka Milivojević 76′

AEK
Alain Baroja, Dídac Vilà, Dimitris Kolovetsios, César Arzo, Rodrigo Galo, Bruno Zuculini (52′ Tomas Pekhart), André Simões, Jakob Johansson (68′ Ronald Vargas), Petros Mantalos, Hélder Barbosa, Christos Aravidis (75′ Diego Buonanotte)

Olympiakos
Roberto, Arthur Masuaku, Dimitris Siovas, Alberto Tomás Botía Rabasco, Omar Elabdellaoui, Luka Milivojević, Pajtim Kasami, Jimmy Durmaz (85′ Alejandro Dominguez), Kostas Fortounis (49′ Manuel da Costa), Felipe Pardo (33′ Seba), Brown Ideye

Dodaj komentarz

P
Strona istnieje od 01.04.2012, czyli ma już 3896 dni!