Puchar Grecji zakończony!

Ministerstwo Sportu ze Stavrosem Kontonisem na czele zdecydowało o przedwczesnym zakończeniu Pucharu Grecji na sezon 2015/2016.

Ministerstwo Sportu argumentując swoją decyzję wskazało m.in. na licznie pojawiające się przypadki łamania prawa podczas meczów Pucharu Grecji, a także bierność klubów w zwalczaniu przemocy oraz nieprzemyślany dobór arbitrów.

Grecki ZPN (EPO) uznał, że decyzja Kontonisa jest nieuzasadniona, uderza w historyczne rozgrywki i przede wszystkim w prawdziwych kibiców. Zarzuca też rządowi ingerowanie i kontrolowanie sportu, co nie wpływa dobrze na jego postrzeganie. Według EPO decyzja o zakończeniu obecnej edycji Kypello Elladas jest bezprawna.

Innym problemem wiążącym się z zakończeniem Pucharu Grecji jest kwestia transmisji telewizyjnych. Prawa do pokazywania rozgrywek ma OTE TV i niewątpliwie będzie domagać się rekompensaty, choć z tym może być problem, bo EPO stwierdza, że w umowie żadnych klauzul odszkodowawczych nie ma, a telewizja twierdzi że takowe są. Zapowiada się więc duży konflikt.

Dodaj komentarz

P
Strona istnieje od 01.04.2012, czyli ma już 3895 dni!