Grecja – Islandia 2:3

Reprezentacja Grecji przegrała z Islandią 2:3 w meczu towarzyskim rozegranym w Pireusie.

Islandczycy w pierwszych fragmentach meczu dużo sprawniej operowali piłką. W 4. minucie o szczęściu mógł mówić Stefanos Kapino, bowiem piłka uderzona z rzutu wolnego (egzekwowanego z prawej strony pola karnego) przez Emila Hallfreðssona trafiła w poprzeczkę. W 18. minucie Hallfreðsson ściął z nóg w polu karnym Vasilisa Torosidisa i sędzia wskazał na 11 metr. Rzut karny bardzo pewnie wykorzystał Kostas Fortounis. W 31. minucie Fortounis trafił po raz drugi. Tym razem pomocnik Olympiakosu Pireus wykorzystał złe wybicie piłki przez obrońce i z 12 metrów trafił w róg bramki. W 34. minucie piłkę zagraną z kornera źle wybił głową Marios Oikonomou, a okazje na gola kontaktowego wykorzystał Arnór Ingvi Traustason, który z kilkunastu metrów trafił w róg greckiej bramki. W 43. minucie lewą stroną wyszedł do piłki na pełnej szybkości Nikos Karelis i uderzył z ostrego kąta w długi róg, ale futbolówka trafiła w słupek. W doliczonym czasie gry z dystansu uderzył Viðar Örn Kjartansson, ale i tym razem piłka uderzyła w poprzeczkę.

W 47. minucie 25 metrów uderzył Jose Holebas, ale Hannes Þór Halldórsson zdołał sparować piłkę na róg. Z kornera piłkę wstrzelił Fortounis, a kończący akcję Alexandros Tziolis uderzeniem głową trafił w poprzeczkę. W 64. minucie centrę z kornera wykończył głową Kolbeinn Sigþórsson, ale Kapino pewnie chwycił piłkę. W 70. minucie Islandia strzeliłą gola na 2:2. Piłę z rzutu wolnego zagrał Gylfi Þór Sigurðsson, a Kapino głową pokonał Sverrir Ingi Ingason. W 82. minucie goście objęli po raz pierwszy prowadzenie w tym meczu. Do piłki zagranej z kornera wyszedł Kolbeinn Sigþórsson i głową uderzył pod poprzeczkę. Kapino starał się blokować ten strzał, ale piłka wpadła do bramki. W 90. minucie Apostolos Vellios po rozegraniu piłki z Holebasem uderzył tuż obok bramki.


GRECJA – ISLANDIA 2:3 (2:1)
1:0 Kostas Fortounis 19′(k)
2:0 Kostas Fortounis 31′
2:1 Arnór Ingvi Traustason 34′
2:2 Sverrir Ingi Ingason 70′
2:3 Kolbeinn Sigþórsson 82′

ż.k. Kostas Stafylidis – Emil Hallfreðsson, Birkir Bjarnason

Grecja
Stefanos Kapino, Vangelis Moras, Marios Oikonomou, Dimitris Siovas (81′ Giorgos Tzavellas), Alexandros Tziolis, Kostas Stafylidis, Vasilis Torosidis (78′ Thanos Petsos), Jose Holebas, Kostas Fortounis (77′ Panagiotis Tachtsidis), Tasos Papazoglou (46′ Apostolos Vellios), Nikos Karelis (46′ Dimitris Diamantakos)

Islandia
Ögmundur Kristinsson (46′ Hannes Þór Halldórsson), Birkir Már Sævarsson, Hjörtur Hermannsson, Sverrir Ingi Ingason, Jóhann Berg Guðmundsson, Jón Daði Böðvarsson (83′ Alfreð Finnbogason), Aron Gunnarsson (46′ Birkir Bjarnason), Emil Hallfreðsson (46′ Gylfi Þór Sigurðsson), Viðar Örn Kjartansson (61′ Kolbeinn Sigþórsson), Arnór Ingvi Traustason (46′ Theódór Elmar Bjarnason), Ólafur Ingi Skúlason

Dodaj komentarz

P
Strona istnieje od 01.04.2012, czyli ma już 3895 dni!