Majewski zmieni klub w Grecji?

Radosław Majewski to w tym sezonie najmocniejszy punkt PAE Veria, ale w nowym sezonie Polak może zagrać w innym greckim klubie.

Prezesem PAE Veria jest Theodoros Karypidis, który od kilku miesięcy jest również aktywnym akcjonariuszem Arisu Saloniki i to właśnie w Arisie ma zagrać Majewski.

Karypidis jakiś czas temu zapowiadał, że latem tego roku rozstanie się z „Królową Północy” i skupi się wyłącznie na odbudowie pozycji „Boga Wojny”, co potwierdziło się kilka dni temu, kiedy to Aris zagwarantował sobie awans do Football League, czyli zaplecza greckiej ekstraklasy. Tuż po matematycznym zapewnieniu sobie mistrzostwa grupy pierwszej Gamma Ethniki Karypidis pogratulował drużynie osiągniętego celu i jednocześnie zapowiedział, że klub rozpoczął już przygotowania do nowego sezonu. Jednym z elementów omawianych na początku tej nowej drogi są zmiany kadrowe, a właściwie opcje wzmocnienia drużyny. Zaś pierwszym zawodnikiem jaki pojawił się na liście życzeń był Radosław Majewski, którego prezes Verii bardzo ceni za profesjonalizm. Szanse transferu określane są jako bardzo prawdopodobne, choć decydujące rozmowy rozpoczną się dopiero po sezonie.

Majewski w tym sezonie rozegrał 31 oficjalnych meczów i strzelił dla PAE Veria cztery bramki.

4 opinie na “Majewski zmieni klub w Grecji?

Nie ukrywam, że przegapiłem newsa. Tylko czy R. Majewski wie, że w Arisie gra Tatos a to przecież jego pozycja. Wtedy albo Tatos zagrałby głębiej albo Majewski na skrzydle. Z jednej strony to krok w tył ale taki, który może okazać się w przyszłości dwoma krokami do przodu.

Najlepszy przykład do Mantalos, który z Xanthi poszedł grać niżej do AEK-u a teraz gra w kadrze.

Nie wiadomo jakie aspiracje mają ci dwaj piłkarze. Być może żaden z nich nie zagra w przyszłym sezonie w Arisie. Niemniej jednak mając do wyboru drugoligowy Aris i pierwszoligową Verię wybrałby pierwsza opcję. Zupełnie inne warunki do gry. Stadion pełny, atmosfera gorąca i jest co później wspominać.

I zrobił to bez wahania, bo co firma to firma. Do trzecioligowego Arisu też bez wahania przeszło kilku piłkarz, którzy mogli spokojnie grać w Super League, a wybrali Aris m.in. Poy, Kaznaferis, Kyvelidis, Siderakis, Tatos, czy Rovas.

Dodaj komentarz

P
Strona istnieje od 01.04.2012, czyli ma już 3898 dni!