Kecbaia trenerem AEK-u!

Temuri Kecbaia został nowym szkoleniowcem AEK-u Ateny.

Ostatecznie kończy się etap poszukiwań nowego trenera AEK-u Ateny. Przez ostatnich kilkanaście dni wielu szkoleniowców było branych pod uwagę, czy to oficjalnie czy też medialne poprzez plotki. W weekend włodarze “Enosis” bliscy byli podjęcia współpracy z Philippem Montanier, ale choć Francuz był już w Grecji i kilkukrotnie spotkał się z administracją klubu ostatecznie ze względu na różnice ekonomiczne podpisów pod umową nie złożono.

W niedzielę do Aten przyleciał inny kandydat Temur Kecbaia, który nie komentował na gorąco swoich szans na objęcie drużyny, ale w poniedziałek bardzo szybko doszedł do ostatecznego pozrozumienia i podpisał z AEK-iem dwuletnią umowę.

Kecbaia jako piłkarz grał w AEK-u (119 meczów – 39 bramek) i było to w latach 1994-1997. Gruzin w 2009 roku był również trenerem Olympiakosu Pireus. Trwało to zaledwie kilka miesięcy, ale przez to greckie realia nie są mu obce, co na pewno przyspieszy wdrażanie się w nowe obowiązki.

W swojej trenerskiej karierze 48-latek prowadził także Anorthosis Famagusta, APOEL i był też selekcjonerem reprezentacji Gruzji.

Dodaj komentarz

P
Strona istnieje od 01.04.2012, czyli ma już 3895 dni!