Rewolucyjne propozycje telewizji Nova!

Nova jako telewizyjny partner i zarazem główny sponsor greckiej Super League domaga się zmian w rozgrywkach greckiej ekstraklasy.

Według wstępnych informacji telewizja chce zmniejszenia ligi z 16 do 14, a może i nawet do 12 drużyn, co ma w konsekwencji uatrakcyjnić rozgrywki. Ostatni sezon według włodarzy Nova nie spełnił oczekiwań, bowiem już w połowie sezonu niemal pewne było, kto zostanie mistrzem i kto spadnie, a to znacząco wpłynęło na zainteresowanie meczami.

Dodatkowym pomysłem na uatrakcyjnienie rozgrywek miałoby być wprowadzenie baraży, które wyłoniłby mistrza kraju, a nie tak jak dotychczas tylko miejsc w europejskich pucharach. Jest też opcja wprowadzenia play-out.

Zmiany te miałyby wejść w życie w sezonie 2017/2018, co jednak nie jest takie proste jak mogłoby się wydawać, bowiem dotychczasowa umowa obowiązuje obie strony do końca 2019 roku…

2 opinie na “Rewolucyjne propozycje telewizji Nova!

Według mnie to 14 drużyn wystarczy 2 ostatnie spadają a ostatnia druzyna która się utrzyma gra baraż z trzecią drużyną drugiej ligi W innych ligach europy punkty są dzielone i wprowadza to chaos Nie jestem zwolennikiem uszczęśliwiania na siłę i kombinowania

Trudno powiedzieć jaka formę by to miało, ale zazwyczaj wszelakie udziwnienia nie wychodzą nikomu na dobre. Takie baraże o Ligę Mistrzów jak teraz są rozgrywane też są niepotrzebnym wysiłkiem i wcale nie uatrakcyjniają rozgrywek.

Dodaj komentarz

P
Strona istnieje od 01.04.2012, czyli ma już 3895 dni!