Panionios nie zagra w pucharach!

Panionios GSS za sprawą decyzji UEFA nie zagra w najbliższej edycji europejskich pucharów.

Panionios wywalczył piąte miejsce w zakończonym sezonie i zyskał tym samym szansę zaprezentowania się w Europie, ale UEFA przeanalizowała dokumenty stołecznego klubu i niestety dała czerwone światło, a to oznacza, że Panionios nie pokaże na co go stać w Lidze Europejskiej.

Całe zamieszanie wytworzyło się po decyzji włodarzy szóstego w sezonie 2015/2016 PAS Giannina, którzy złożyli skargę do UEFA na licencję przyznaną Panioniosowi prze EPO. W pierwszej instancji drużyna z „Nea Smyrni” nie otrzymała licencji i dopiero drugie posiedzenie zagwarantował klubowi ze stolicy „pozwolenie” na nowy sezon. Ta decyzja wzburzyła administrację „Ajaksu Epiru”, bowiem w sezonie 2012/2013 podobna sytuacja miała miejsce z ich klubem, ale ówcześnie Komisja Odwoławcza ds. licencji ich tłumaczeń nie przyjęła i przez to nie zagrali w europejskich pucharach. Teraz włodarze PAS Giannina widząc podobną sytuację podjęli walkę o swoje i ją wygrali, a nagrodą będzie debiut na arenie międzynarodowej.

Na szczęście dla Panioniosu, który odwołał się od decyzji UEFA, ale bez oczekiwanego skutku, brak pozwolenia na grę w europucharach nie niesie za sobą innych konsekwencji jak ograniczeń w transferach czy też możliwości przedłużania zawartych wcześniej kontraktów.

Radość kibiców PAS Giannina po decyzji UEFA

Dodaj komentarz

P
Strona istnieje od 01.04.2012, czyli ma już 3963 dni!