eLE: Odds BK – PAS pd 3:1

PAS Giannina przegrał z Odds BK po dogrywce 1:3 w meczu rewanżowym drugiej rundy kwalifikacyjnej Ligi Europejskiej, ale mimo to awansował do kolejnej fazy rozgrywek.

Na początku pierwszej odsłony mecz był zrównoważony, ale pod koniec tych pierwszych 45 minut gospodarze zyskali przewagę, choć na szczęście dla gości jej nie wykorzystali. Najlepszą okazję Odds BK miał tuż przed zejściem do szatni, kiedy to z rzutu wolnego uderzył Espen Ruud, ale Alexandros Paschalakis wyczuł ten strzał i sparował piłkę.

W drugiej części gospodarze szukali swojej szansy i ją znaleźli. W 54. minucie Nikos Karanikas w polu karnym przypadkowo zatrzymał piłkę ręką, a sędzia wskazał na wapno. Okazję wykorzystał Fredrik Nordkvelle. W 57. minucie było już 2:0 dla gospodarzy. Piłkę wstrzelił z lewego skrzydła Thomas Grøgaard, a głową uderzył nie do obrony Chukwuma Akabueze. Po tym golu podopieczni Giannisa Petrakisa poczuli dużą niepewność, a gospodarzy podnieśli się z kolan i usilnie szukali szansy na „wyrównujące” trafienie i wypracowali sobie tego gola w 89. minucie. Z lewej strony piłkę zagrał wzdłuż bramki Rafik Zekhnini, a do siatki skierował ją z ostrego kąta Espen Ruud.

W dogrywce szczęście znów było po stronie PAS, który w 98. minucie strzelił jak się okazało kluczowego gola. Podanie Noe Acosty wykończył Leonardo Koutris, a piłka praktycznie turlając się po ziemie wpadła do bramki.

W 3. rundzie kwalifikacyjnej rywalem PAS Giannina będzie holenderski AZ Alkmaar.


ODDS BK – PAS GIANNINA pd 3:1 (0:0)
1:0 Fredrik Nordkvelle 55′(k)
2:0 Chukwuma Akabueze 57′
3:0 Espen Ruud 89′
3:1 Leonardo Koutris 98′

ż.k. Fredrik Semb Berge – Alexandros Paschalakis

Odds
Sondre Rossbach, Espen Ruud, Thomas Grøgaard, Jone Samuelsen (63′ Oliver Berg), Henrik Kjelsrud Johansen, Rafik Zekhnini, Fredrik Nordkvelle (84′ Zakaria Messoud), Fredrik Semb Berge, Fredrik Oldrup Jensen (101′ Joakim Våge Nielsen), Steffen Hagen, Chukwuma Akabueze.

PAS
Alexandros Paschalakis, Andi Lila, Theodoros Berios, Alexis Michail, Evripidis Giakos (79′ Christopher Maboulou), Themistoklis Tzimopoulos, Noé Acosta, Dimitris Ferfelis (66′ Leonardo Koutris), Fonsi, Nikos Karanikas, Chrysovalantis Kozoronis (94′ Christos Donis).

Dodaj komentarz

P
Strona istnieje od 01.04.2012, czyli ma już 4076 dni!