eLM: Hapoel Beer Szewa – Olympiakos 1:0

Olympiakos Pireus przegrał na wyjeździe w meczu rewanżowym trzeciej rundy kwalifikacyjnej Ligi Mistrzów z Hapoelem Beer Szewa 0:1 i tym samym odpadł z walki o fazę grupową tych rozgrywek. W pierwszym meczu padł bezbramkowy remis.

Gospodarze rozpoczęli mecz agresywnie, nie dając mistrzowi Grecji w pierwszych minutach żadnej swobody. W 10. minucie z ostrego kąta ładnie uderzył Maor Melikson, ale Stefanos Kapino odbił piłkę, do której nikt z ekipy Hapoelu już nie doszedł. W 17. minucie pierwszy celny strzał oddał Olympiakos, ale próba Kostasa Fortounisa nie mogła zaskoczyć Davida Goresha. W 26. minucie Bouchalakis uderzył z 30 metrów, a piłka po rykoszecie wyszła tuż nad poprzeczką. W 37. minucie do piłki wstrzelonej z rzutu rożnego wyszedł przed bramką Vladimir Broun, ale uderzył głową tuż nad poprzeczką. W 45. minucie Melikson przymierzył zza pola karnego, ale piłka znów wyszła nad poprzeczką.

W drugiej odsłonie Hapoel dalej był stroną aktywniejszą i dominującą na boisku. W 56. minucie przez obronę Olympiakosu przedarł się Anthony Nwakaeme, jednak jego strzał przyblokował Kapino. W 79. minucie stało się to co musiało się stać. Skupiony wyłącznie na obronie Olympiakos stracił bramkę. Futbolówka trafiła na linię pola karnego do Shira Tzedeka, który precyzyjnym uderzeniem zmieścił ją w rogu bramki.

Mistrzom Grecji pozostaje walka o fazę grupową Ligi Europejskiej, co przy takiej dyspozycji również nie będzie łatwe.


HAPOEL BEER SZEWA – OLYMPIAKOS PIREUS 1:0 (0:0)
1:0 Shir Tzedek 79′

ż.k. Lúcio Maranhão – Andreas Bouchalakis, Diogo Figueiras, Alberto Botia, Luka Milivojević

Hapoel
David Goresh, Ben Bitton, Miguel Vítor, Shir Tzedek, Anthony Nwakaeme, Elyaniv Barda (61′ Lúcio Maranhão), Ovidiu Hoban, Ofir Davidzada, Vladimir Broun (66′ Maharan Radi), Maor Melikson (83′ Loai Taha), John Ogu.

Olympiakos
Stefanos Kapino, Alberto Botía (81′ Alan Pulido), Luka Milivojević, Manuel da Costa, Kostas Fortounis, Andreas Bouchalakis, Alejandro Domínguez (60′ Arthur Masuaku), Esteban Cambiasso, Alberto de la Bella, Diogo Figueiras (51′ Giannis Maniatis), Ideye Brown.

Dodaj komentarz

P
Strona istnieje od 01.04.2012, czyli ma już 3903 dni!