eLE: AIK – Panathinaikos 0:2

Panathinaikos Ateny wygrał na wyjeździe z AIK-iem 2:0 w meczu rewanżowym trzeciej rundy kwalifikacyjnej i awansował do rundy play-off tych rozgrywek. W pierwszym meczu PAO wygrał 1:0.

AIK w pierwszej odsłonie był stroną szukającą bramki, a PAO czekał jedynie na błąd gospodarzy. Początek drugiej części to szybki gol gości. W 46. minucie PAO wyprowadził bardzo składną akcję, a podanie Marcusa Berga zamienił na gola Viktor Ibarbo, który uderzył nie do obrony w róg bramki. W 52. minucie Robin Lod swoją efektowną akcję wykończył strzałem, ale Patrik Carlgren zdołał wybronić próbę Fina. W 59. minucie z ostrego kąta uderzył Marcus Berg, ale bramkarz znów zdołał wybić piłkę. W 66. minucie strzałem z rzutu wolnego w poprzeczkę trafił Stefan Ishizaki. W 73. minucie do długiej piłki doszedł Mubarak Wakaso i będąc w polu karnym odegrał ją do Berga, który bardzo precyzyjnym uderzeniem trafił w górny róg bramki. W 80. minucie piłkę zagraną z kornera uderzył głową Jos Hooiveld, ale piłka po kontakcie z golkiperem wyszła obok bramki. W 86. minucie Ahmed Yasin ładnie urwał się obrońcy w polu karnym i strzelił z ostrego kąta, ale Luke Steele sparował piłkę na róg.


AIK – PANATHINAIKOS ATENY 0:2 (0:0)
0:1 Víctor Ibarbo 46′
0:2 Marcus Berg 73′

ż.k. Nils-Eric Johansson, Eero Markkanen, Ebenezer Ofori – Cristian Ledesma, Giorgos Koutroubis, Luke Steele

AIK
Patrik Carlgren, Haukur Heidar Hauksson, Per Karlsson, Nils-Eric Johansson, Johan Blomberg (61′ Ahmed Yasin), Eero Markkanen, Ebenezer Ofori, Daniel Sundgren, Stefan Ishizaki (78′ Anton Salétros), Jos Hooiveld, Amin Affane (62′ Denni Avdic).

Panathinaikos
Luke Steele, Giorgos Koutroubis, Víctor Ibarbo (70′ Sebastian Leto), Marcus Berg, Zeca, Robin Lod (84′ Lucas Villafáñez), Mubarak Wakaso, Cristian Ledesma (67′ Nano), Giandomenico Mesto, Rodrigo Moledo, Iwan Iwanow.

Dodaj komentarz

P
Strona istnieje od 01.04.2012, czyli ma już 3895 dni!