PAE Veria zagrożony degradacją!

Tuż przed rozpoczęciem sezonu pojawiło się poważne zagrożenia dla PAE Veria, który może zostać nie tylko zdegradowany, ale i wykluczony ze struktur rozgrywek zawodowych.

Komitet Sportu Zawodowego (EEA) za sprawą włodarzy drugoligowego AO Trikala przeanalizował i wykrył nieprawidłowości w dokumentach przy transferze akcji klubu niedawnego prezesa PAE Veria Theodorosa Karypidisa (obecnie prezesa Arisu Saloniki) do obecnego głównego akcjonariusza Kostasa Papadopoulosa. Raport z tych transakcji zostanie wysłany do Greckiego Związku Piłki Nożnej (EPO), a następnie trafi do Komisji Dyscyplinarnej Super League.

Sprawa jest bardzo poważna, bowiem karą za bezprawne działania jest degradacja do niższej ligi, a nawet wykluczenie z rozgrywek zawodowych. Podobna sytuacja miała miejsce po sezonie 2014/2015, kiedy to zdegradowany został AOK Kerkyra, który łączył się z AO Kassiopis.

Dopiero w przyszłym tygodniu w EPO podjęte zostaną odpowiednie działania, ale będzie to już po pierwszym meczu PAE Veria w sezonie 2016/2017 (zagra z Olympiakosem Pireus), a to stwarza kolejny problem, bo przy nakazie degradacji w rozgrywkach pozostanie tylko 15 drużyn.

Dodaj komentarz

P
Strona istnieje od 01.04.2012, czyli ma już 3956 dni!