Olympiakos – Veria 6:1

Olympiakos Pireus w ostatnim niedzielnym meczu 3. kolejki Super League rozgromił PAE Veria 6:1.

Olympiakos już w pierwszej odsłonie wypracował sobie przewagę dającą spokój do ostatniego gwizdka. W 25. minucie Luka Milivojević dośrodkował piłkę z prawego skrzydła, a Brown Ideye uderzył głową na bramkę, lecz Jonathan Lopez obronił ten strzał, choć był to tylko połowiczny sukces, bo doskoczył do piłki Marko Marin odegrał do Ideye, a ten tym razem trafił do siatki. Dwie minuty później Marin po rozegraniu piłki z Tarikiem Elyounoussi wstrzelił ją pod bramkę, gdzie głową do siatki skierował ją Seba. Chwilę po tym golu kolejną centrę Marina wykończył głową Elyounoussi, ale trafił w słupek. Norweg w 41. minucie podwyższył na 3:0. Akcję rozpoczął Marin, który zgrał piłkę w pole karne do Ideye, a ten naciskany zgrał ją do Elyounoussiego, który mocnym strzałem trafił do bramki.

Po kilku minutach drugiej części mistrz Grecji prowadził 4:0. Piłka po chaotycznym przemieszczaniu się w polu karnym gości trafiła do Albero Botii, a ten wyłożył ją Luki Milivojevicia, który precyzyjnym uderzeniem zza pola karnego pokonał Lopeza. W 61. minucie obrona „Królowej Północy” nie wiedziała co się dzieje przy rozgrywaniu piłki, co ostatecznie zakończyło się piątym golem. Marin z prawej strony pola karnego wycofał futbolówkę do Estebana Cambiasso, a ten zgrał ją na lewą stronę pola karnego do Alberto de la Bellii, który obsłużył świetnym podaniem Ideye, a Nigeryjczyk z sześciu metrów trafił do siatki. W 74. minucie goście strzelili gola honorowego i przerwali tym samym długą serię meczów bez bramki w pojedynkach z Olympiakosem. Lewym skrzydłem poszedł Giorgi Nawalowski, który z linii końcowej boiska zagrał piłkę do Pantelisa Kapetanosa, a ten sprytnie zwiódł obrońcę i trafił w róg bramki. W 89. minucie wynik ustalił Ideye, który wykończył krzyżowe podanie Diogo Figueirasa


OLYMPIAKOS PIREUS – PAE VERIA 6:1 (3:0)
1:0 Brown Ideye 25′
2:0 Seba 27′
3:0 Tarik Elyounoussi 41′
4:0 Luka Milivojević 49′
5:0 Brown Ideye 61′
5:1 Panelis Kapetanos 74′
6:1 Brown Ideye 89′

ż.k. Stelios Maragos

Olympiakos
Stefanos Kapino, Alberto Botía, Manuel da Costa (59′ Panagiotis Retsos), Alberto de la Bella, Tarik Elyounoussi (65′ Felipe Pardo), Diogo Figueiras, Luka Milivojević, Esteban Cambiasso, Sebá, Brown Ideye, Marko Marin (70′ Oscar Cardozo).

Veria
Jonathan Lopez, Christos Melissis, Stelios Maragos, Iván Malón, Giannis Charontakis (46′ Giorgos Nawalowski), Sotiris Balafas, Giannis Papadopoulos, Toni Calvo, Jeffrey Sarpong (46′ Pedro Arce), Pantelis Kapetanos, Sisi (77′ Pablo Vitti).

Dodaj komentarz

P