Veria – AEK 0:2

AEK Ateny w ostatnim sobotnim meczu 4. kolejki Super League wygrał na wyjeździe z PAE Veria 2:0.

W 13. minucie Petros Mantalos bliski był otwarcia wyniku meczu, ale trafił w poprzeczkę. W 18. minucie AEK wywalczył rzut wolny w odległości 30 metrów do bramki gospodarzy. Do piłki podszedł Tasos Bakasetas i mocno uderzył na bramkę. Najwyraźniej ten strzał zupełnie zaskoczyło Jonathana Lopeza, który zrobił ruch w stronę słupka, a piłka po koźle wpadła w środek bramki. W 27. minucie Pantelis Kapetanos przyjął piłkę w „16” i uderzył w krótki róg, ale piłkę z linii bramkowej wybił Andre Simoes. W 43. minucie Bakasetas przyjął piłkę przed polem karnym i nie namyślając się długo potężnie uderzył z kilkunastu metrów, ale piłka po ręce bramkarza trafiła w poprzeczkę.

W 70. minucie bardzo aktywny Bakasetas z 20 metrów uderzył w dolny róg bramki, ale w ostatnim momencie piłkę wybił ze światła bramki Lopez. W 87. minucie goście ze stolicy przypieczętowali swoje zwycięstwo. Piłkę w polu karnym przyjął Bakasetas i tyłem odegrał do Ronalda Vargasa, którego strzał wybronił jednak bramkarz, ale Wenezuelczyk jeszcze raz doszedł do piłki i tym razem trafił do bramki.


PAE VERIA – AEK ATENY 0:2 (0:1)
0:1 Tasos Bakasetas 18′
0:2 Ronald Vargas 87′

ż.k. Giorgi Nawalowski – Robald Vargas

Veria
Jonathan Lopez, Iván Malón, Stelios Maragos, Giorgi Nawalowski (82′ Pablo Vitti), Stavros Vasilantopoulos, Manolis Papasterianos, Giannis Papadopoulos, Jeffrey Sarpong (46′ Toni Calvo), Sisi, Pedro Arce (71′ Kristijan Miljević), Pantelis Kapetanos

AEK
Giannis Anestis, Rodrigo Galo, Dídac Vilà, Dmytro Czyhrynski, Joleon Lescott, André Simões (81′ Vasilis Labropoulos), Jakob Johansson, Petros Mantalos, Patiti Rodriguez (64′ Vangelis Platellas), Tasos Bakasetas, Hugo Almeida (41′ Ronald Vargas)

Dodaj komentarz

P