Panionios – Olympiakos 0:2

Olympiakos Pireus pokonał na wyjeździe Panionios GSS 2:0 w ostatnim sobotnim meczu 7. kolejki Super League.

Olympiakos przez cały mecz miał przewagę w sferze mentalnej i to z czasem przyniosło wymierne efekty. W 10. minucie taki od niechcenia strzał Seby zakończył się na spojeniu słupka i poprzeczki. W 15. minucie Olympiakos objął prowadzenie. Z kornera piłkę zagrał Marko Marin, a mocną i precyzyjną „główką” trafił do siatki Alberto Botia. W 64. minucie goście na granicy pola karnego wywalczyli rzut wolny. Do piłki podszedł Luka Milivojević i uderzył nie do obrony. W 72. minucie o pechu mógł mówić Alejandro Dominguez, bo piłka po jego zagraniu trafiła w słupek. Cztery minuty później mistrz Grecji stracił za dwie żółte kartki Panagiotisa Retsosa, a po kolejnych kilku minutach sędzia z powodu rzuconych przedmiotów na murawę przerwał na kilka minut mecz. Zaś w 88. minucie Valentinos Vlachos dołączył do Retsosa i obie drużyny kończyły pojedynek w dziesiątkę. Ostatecznie wynik spotkania nie uległ już zmianie.


PANIONIOS GSS – OLYMPIAKOS PIREUS 0:2 (0:1)
0:1 Alberto Botia 15′
0:2 Luka Milivojević 64′

ż.k. Valentinos Vlachos, Masoud Shojaei, Taxiarchs Fountas – Panagiotis Retsos, Seba, Alejandro Dominguez
cz.k. Valentinos Vlachos 88′ – Panagiotis Retsos 76′

Panionios
Andreas Gianniotis, Marios Antoniadis, Valentinos Vlachos, Jérôme Guihoata, Vangelis Oikonomou, Manolis Siopis, Panagiotis Korbos (88′ David N’Gog), Giorgos Masouras (68′ Michael Olaitan), Masoud Shojaei, Karim Ansarifard, Taxiarchis Fountas.

Olympiakos
Stefanos Kapino, Diogo Figueiras, Alberto Botía, Manuel da Costa, Panagiotis Retsos, Luka Milivojević, Tarik Elyounoussi, André Martins, Marko Marin (65′ Alejandro Domiguez), Sebá (78′ Bruno Viana), Brown Ideye (90’+1′ Esteban Cambiasso).

Dodaj komentarz

P