PAOK – Iraklis 1:0

PAOK Saloniki pokonał w meczu 7. kolejki Super League rywala zza miedzy PAE Iraklis 1908 1:0.

Już w 3. minucie PAOK objął prowadzenie. Lewą stroną poszedł Diego Biseswar i zagrał piłkę do wbiegającego w pole karne Garry’ego Rodriguesa, który nie namyślając się długo uderzył na bramkę, a piłka po uderzeniu w poprzeczkę wpadła do siatki Iraklisu. W 15. minucie Rodrigues wyszedł do piłki zagranej w pole karne i ładnie odegrał ją do wbiegającego na piaty metr Stefanosa Athanasiadisa, który jednak uderzył głową tuż obok słupka. W 19. minucie Djalma Campos praktycznie z linii końcowej boiska wycofał futbolówkę do Athanasiadisa, który uderzył z pierwszej piłki, ale znów obok słupka. W 27. minucie goście ponieśli kolejną stratę, ale tym razem osobową, gdyż czerwoną kartkę ujrzał za obrażanie sędziego Giorgos Saramantas. W 39. minucie Huanderson miał dwie doskonałe interwencje. Najpierw wybronił strzał z dystansu José Alberto Cañasa, a następnie wybronił uderzenie głową Leo Matosa. Po kolejnej minucie golkiper Iraklisu efektownie wybronił jeszcze kąśliwe uderzenie Camposa. Tuż przed zakończeniem 45 minuty derbowe nerwy puściły piłkarzom obu ekip, co zaowocowało czterema żółtymi kartkami. Chwilę po tym zamieszaniu z rzutu wolnego uderzył Jorge Monteiro, ale zmierzającą pod poprzeczkę piłkę zdołał wybić na róg Panagiotis Glykos.

W 48. minucie Biseswar uderzył zza pola karnego, ale piłka ostatecznie spadła na górną siatkę bramki. W 56. minucie Cañas przyjął piłkę na lewej stronie bramki i zdecydował się na uderzenie w krótki róg, ale Huanderson wybił piłkę ze światła bramki. W 59. minucie Stelios Kitsiou wyłożył piłkę Athanasiadisowi, który miał prostą drogę do bramki, ale trafił w poprzeczkę. W 66. minucie PAOK wyszedł z kontrą, a w sytuacji sam na sam znalazł się Biseswar, ale jego strzał wybronił świetny w tym meczu Huanderson. W 85. minucie bramkarz gości wybronił jeszcze jeden groźny strzał autorstwa Rodriguesa.


PAOK SALONIKI – PAE IRAKLIS 1908 1:0 (1:0)
1:0 Garry Rodrigues 3′

ż.k. Jewhen Szachow, Stelios Malezas, Djalma Campos – Giorgos Saramantas, Lefteris Intzoglou, Huanderson, Pavlos Kyriakidis
cz.k. Giorgos Saramantas 27′

PAOK
Panagiotis Glykos, José Ángel Crespo, Stelios Malezas (46′ Stelios Kitsiou), Marin Leovac (46′ Fernando Varela), Leo Matos, Jewhen Szachow, José Alberto Cañas (85′ Gojko Cimirot), Diego Biseswar, Garry Rodrigues, Djalma Campos, Stefanos Athanasiadis.

Iraklis
Huanderson, Pavlos Kyriakidis, Sebastian Bartolini, Nikos Ziabaris, Giorgos Saramantas, Lefteris Intzoglou, Albert Roussos (71′ Vasilis Karagounis), Alexandros Kouros, Jorge Monteiro, Giannis Pasas (46′ Vasilis Angelopoulos), Lazaros Labrou (83′ Ioannis Tsortas).

Dodaj komentarz

P