LE: Standard – Panathinaikos 2:2

Panathinaikos Ateny zremisował na wyjeździe ze Standardem Liege 2:2 w meczu 3. kolejki Ligi Europejskiej.

W 12. minucie Panathinaikos uciszył miejscowych kibiców. Piłkę na prawym skrzydle przyjął Victor Ibarbo i z narożnika pola karnego ładnym technicznym uderzeniem trafił w róg bramki. W 36. minucie PAO przeprowadził niezwykle sprawną akcję, a jej koniec to wymiana piłki między Sebastianem Leto i Ibarbo, po której ten drugi mając przed sobą tylko bramkarza po raz drugi wpisał się na listę strzelców. W 45. minucie w polu karnym Giorgos Koutroubis i Orlando Sa w objęciach walczyli o pozycję, ale ten drugi sprytnie upadł, a polski sędzia Daniel Stefański wskazał na 11 metr. Do rzutu karnego podszedł Edmilson Junior i choć Luke Steele wyczuł jego intencje piłki nie zdołał zatrzymać. W 81. minucie gospodarze wywalczyli na linii pola karnego rzut wolny i mimo ośmiu piłkarzy PAO w murze nie udało się zablokować piłki po strzale Ishak Belfodil, a ta po rykoszecie wpadła do siatki.

WYNIKI I TABELE EUROPEJSKICH PUCHARÓW


STANDARD LIEGE – PANATHINAIKOS ATENY 2:2 (1:2)
0:1 Víctor Ibarbo 12′
0:2 Víctor Ibarbo 36′
1:2 Edmilson Junior 45’+1′(k)
2:2 Ishak Belfodil 82′

ż.k. Adrien Trebel – Sebastian Leto, Christopher Samba, Zeca, Lucas Villafáñez, Cristina Ledesma

Standard
Jean-François Gillet, Mathieu Dossevi (64′ Isaac Mbenza), Alexander Scholz, Edmilson Junior, Adrien Trebel, Darwin Andrade, Collins Fai, Kostas Laifis, Ibrahima Cisse (72′ Eyong Enoh), Orlando Sá, Ishak Belfodil.

Panathinaikos
Luke Steele. Giorgos Koutroubis, Christopher Samba (46′ Iwan Iwanow), Víctor Ibarbo, Zeca (78′ Paul-Jose M’Poku), Sebastian Leto (74′ Robin Lod), Lucas Villafáñez, Niklas Hult, Cristian Ledesma, Rodrigo Moledo.

Dodaj komentarz

P