Przed meczem Olympiakos – Panathinaikos

W ostatnim niedzielnym meczu 10. kolejki Super League Olympiakos Pireus podejmie w największym greckim klasyku Panathinaikos Ateny.

To będzie nie tylko pojedynek lidera z wiceliderem, ale przede wszystkim derby odwiecznych wrogów i emocji na pewno nie zabraknie, zwłaszcza na trybunach. Oby tylko spotkanie zostało rozegrane w planowanym czasie i bez komplikacji pozasportowych, bo tylko wtedy będzie można nazwać ten mecz świętem dla kibiców obu klubów. W tym momencie forma obu zespołów różni się. Olympiakos złapał odpowiedni rytm, a co ważniejsze odzyskał pewność siebie i jako gospodarz na pewno będzie chciał narzucić swój styl od pierwszej minuty. Panathinaikos tak pewny w grze już ne jest i choć na wyjeździe w tym sezonie jeszcze nie przegrał (1-2-0) to jednak zbyt często traci punkty w meczach, które powinien wygrać. W konfrontacji z tak wymagającym rywalem będzie musiał wznieść się na wyżyny. Ale z drugiej strony to chyba nie powinno być trudne, bo te pojedynki zawsze wyzwalają dużo większą motywację i wolę walki.

To będzie 58 ligowy mecz tych drużyn w Pireusie. Do tej pory Olympiakos wygrał 25 pojedynków, a Panathinaikos dwunastokrotnie cieszył się triumfem nad znienawidzonym rywalem. Zaś w 20 spotkaniach obie drużyny dzieliły się punktami. Trzykrotnie w historii tych derbów PAO gromił gospodarzy różnica trzech bramek, a ten ostatni raz miał miejsce w sezonie 2013/2014, kiedy to „Koniczynki” wypunktowały mistrza 3:0!

Olympiakos Pireus (1 m – 18 pkt) – Panathinaikos Ateny (2 m – 14 pkt) – 18:30

Olympiakos (Paulo Bento)
Alberto Botía, Luka Milivojević, Manuel da Costa, Kostas Fortounis, Andreas Bouchalakis, Óscar Cardozo, Omar Elabdellaoui, Tarik Elyounoussi, Esteban Cambiasso, Stefanos Kapino, André Martins, Nicola Leali, Bruno Viana, Panagiotis Retsos, Diogo Figueiras, Felipe Pardo, Sebá, Brown Ideye

kadrowe ubytki: Alaixys Romao, Alejandro Domínguez, Marko Marin, Alberto de la Bella, Giorgos Manthatis

Panathinaikos (Andrea Stramaccioni)
Stefanos Kotsolis, Diamantis Chouchoumis, Giorgos Koutroubis, Nuno Reis, Víctor Ibarbo, Zeca, Sebastián Leto, Luke Steele, Robin Lod, Lucas Villafáñez, Lautaro Rinaldi, Mubarak Wakaso, Niklas Hult, Cristian Ledesma, Ousmane Coulibaly, Giandomenico Mesto, Rodrigo Moledo, Iwan Iwanow, Paul-José M’Poku, Odysseas Vlachodimos

kadrowe ubytki: Christopher Samba, Olivier Boumal, Marcus Berg

bezpośrednie ligowe pojedynki w ostatnich latach
Olympiakos Pireus – Panathinaikos Ateny 3:1
Panathinaikos Ateny – Olympiakos Pireus 0:3
Panathinaikos Ateny – Olympiakos Pireus 2:1
Olympiakos Pireus – Panathinaikos Ateny 1:0
Olympiakos Pireus – Panathinaikos Ateny 0:3

bilans bezpośrednich meczów (Alpha Ethniki+PO): 43-44-28

ligowa forma w ostatnim miesiącu
Olympiakos: 3-3-3-3
Panathinaikos: 3-1-0-3

Dodaj komentarz

P