Kerkyra – Veria 2:0

AOK Kerkyra wygrał z PAE Veria 2:0 w niedzielnym meczu 10. kolejki Super League.

W pierwszej odsłonie bardziej składniej grali gospodarze, ale to „Królowa Północy” mogła schodzić do szatni prowadząc. W 15. minucie z kornera piłkę dośrodkował Pedro Arce, a podanie to wykończył uderzeniem głową Panagiotis Linardos, ale trafił pechowo w słupek.

W drugiej odsłonie gospodarze mieli więcej szczęścia. W 52. minucie z kornera piłkę zagrał Giannis Zaradoukas, a przed bramką trafiła ona w Ivana Malona i zaskoczyła Jonathana Lopeza. Dziesięć minut później gospodarze podwyższyli wynik po bardzo podobnej sytuacji. Z rzutu rożnego piłkę dośrodkował Zaradoukas, a tym razem najlepiej wyszedł do futbolówki Thuram, który głową trafił do bramki gości. W 85. minucie Tasos Venetis sfaulował w polu karnym Dimitrisa Melikiotisa i sędzia wskazał na 11 metr. Do piłki podszedł sam poszkodowany, ale Fotis Koutzavasilis nie dał się pokonać.


AOK KERKYRA – PAE VERIA 2:0 (0:0)
1:0 Ivan Malon 52′(samob)
2:0 Thuram 62′

ż.k. Spyros Spinoulas, Panagiotis Zorbas – Mahamadou Sissoko

Kerkyra
Fotis Koutzavasilis, Anastasios Venetis, Spyros Spinoulas, Giannis Ioannou, Giannis Zaradoukas, Fotis Georgiou, Stefanos Siontis, Branislav Nikić (88′ Moise Adilehou), Panagiotis Zorbas (69′ Kyriakos Andrepoulos), Alexandros Kontos (76′ Denis Epstain), Thuram.

Veria
Jonathan Lopez, Mark Asigba, Iván Malón, Stavros Vasilantopoulos (66′ Jeffrey Sarpong), Mahamadou Sissoko, Pedro Arce, Cyril Kali, Panagiotis Linardos, Sisi, Giannis Charontakis (66′ Dimitris Melikiotis), Pablo Vitti.

Dodaj komentarz

P