Grecja – Białoruś 0:1

Reprezentacja Grecji przegrała u siebie w meczu towarzyskim z Białorusią 0:1.

Grecy weszli w mecz bardzo zdecydowanie, ale pierwsza groźna akcja należała do gości z Białorusi. W 9. minucie Panagiotis Glykos uderzoną przez Aleksandra Hleba piłkę odprowadził tylko wzrokiem, ale na jego szczęście wyszła ona obok słupka. To dodało Białorusinom skrzydeł i już Ww 14. minucie objęli prowadzenie, a fantastyczną bramkę zdobył strzałem bezpośrednio z rzutu wolnego Siarhiej Palicewicz. Dwie minuty później Hleb nie dał się zatrzymać kilku greckim zawodnikom, po czym odegrał piłkę do Dzianisa Łapcewa, ale jego strzał zdołał szczęśliwie nogą wybić na róg Glykos. W 34. minucie świetny strzał z woleja oddał zza pola karnego Juryj Kendysz, ale piłka wyszła tuż obok słupka.

Początek drugiej odsłony to agresywna gra podopiecznych Michaela Skibbe, ale nie przynosząca żadnych korzyści. W 64. minucie z ostrego kąta w krótki róg uderzył Dimitris Diamantakos, ale Sirhiej Czernik pewnie przyblokował futbolówkę. W 70. minucie Kostas Fortounis technicznym strzałem próbował zaskoczyć golkipera, ale piłka po jego interwencji wyszła tuż obok słupka. W 83. minucie z 20 metrów mocno uderzył Nikos Karelis, ale Czernik chwycił futbolówkę.


GRECJA – BIAŁORUŚ 0:1 (0:1)
0:1 Siarhiej Palicewicz 14′

ż.k. Sokratis Papastathopoulos – Sierhiej Kornilenko, Igor Szitow, Aleksandr Martynowicz

Grecja
Panagiotis Glykos, Giannis Maniatis (46′ Sokratis Papastathopoulos), Marios Oikonomou, Kyriakos Papadopoulos (87′ Vasilis Torosidis), Kostas Stafylidis (75′ Giogos Tzavellas), Alexandros Tziolis, Andreas Samaris (46′ Panagiotis Tachtsidis), Petros Mantalos (46′ Dimitris Diamantakos), Giannis Gianniotas (68′ Kostas Forotunis), Nikos Karelis, Apostolos Vellios.

Białoruś
Sirhiej Czernik, Igor Szitow, Dzianis Palakou (46′ Maksim Waładźko), Siarhiej Palicewicz (46′ Aleksandr Martynowicz), Pawieł Sawicki (72′ Alaksiej Ryas), Aleksandr Hleb (57′ Michaił Gordeiczuk), Pawieł Niachajczyk, Juryj Kendysz (62′ Nikita Korzun), Iwan Majewski, Jahor Filipienka, Dzianis Łapcew (62′ Sierhiej Kornilenko).

Dodaj komentarz

P