Asteras – AEL 1:1

Asteras Tripolis zremisował w sobotę z AEL-em 1:1 w meczu 12. kolejki Super League.

W 16. minucie w polu karnym Nikosa Ioannidisa powalił na ziemie Borislav Jovanović, za co dostał czerwoną kartkę, a gospodarze zyskali niepowtarzalna szansę na otwarcie wyniku. Do piłki oddalonej od bramki o jedenaście metrów podszedł sam poszkodowany i okazji nie zmarnował. W 38. minucie Asteras mógł prowadzić 2:0. Wypiąstkowana piłka przez Gennadiosa Xenodochofa trafiła do Elinii Dimutsosa, który uderzył z dystansu, ale trafił jedynie w słupek. Goście mimo gry w osłabieniu ostatecznie doprowadzili do wyrównania. W 76. minucie rzut karny wywalczył Nikolos Anastasopoulos (z impetem wpadł na niego Dimoutsos), a takiej okazji na gola wyrównującego nie zmarnował Thomas Nazlidis. W 86. minucie Asteras mógł jeszcze przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, ale w poprzeczkę trafił Aleksandar Stanisavljević.


ASTERAS TRIPOLIS – AEL 1:1 (1:0)
1:0 Nikos Ioannidis 18′(k)
1:1 Thomas Nazlidis 77′(k)

ż.k. Rachid Hamdani, Nikos Kaltsas, Manolis Bertos, Elini Dimoutsos, Igor – Gennadios Xenodochof, Milos Deletić
cz.k. Borislav Jovanović 17′

Asteras
Antonio Donnarumma, Igor, Manolis Bertos, Rachid Hamdani, Kostas Giannoulis, Elini Dimoutsos, Stavros Tsoukalas (81′ Aleksandar Stanisavljević), Kosmas Tsilianidis (62′ Pablo Mazza), Nikos Kaltsas, Nicolás Fernández (69′ Matias Iglesias), Nikos Ioannidis.

AEL
Gennadios Xenodochof, Manolis Moniakis, Vasilis Rentzas (65′ Dimitris Kapos), Borislav Jovanović, Pavol Farkaš, Nikolaos Anastasopoulos, Ximo Navarro, Antoni Fatjon, Andreas Avraam (31′ Milos Deletić), Thomas Nazlidis, Matthaios Maroukakis (46′ Dodo).

Dodaj komentarz

P