Panaitolikos – Xanthi 2:3

Panaitolikos Agrinio przegrał w niedzielnym meczu 12. kolejki Super League z Xanthi AO 2:3.

W 19. minucie po rzucie rożnym dla Panaitolikosu piłkę przejął Adrian Lucero i długi podaniem uruchomił Panagiotisa Triadisa, który naciskany przez dwóch rywali odegrał piłkę na prawo do Hamzy Younesa, a ten wpadł w pole karne i zagrał piłkę do… Triadisa, który ubiegł obrońcą i z bliska trafił do bramki.

W 48. minucie Xanthi prowadziło już 2:0. Najpierw Hamza Younes wpadł w pole karne i ściągnął na siebie Dimitrisa Kyriakidisa, po czym z ostrego uderzył na bramkę, ale z linii bramkowej piłkę wybił obrońca. Ta znów trafiła do Tunezyjczyka, który odegrał ją do De Lucasa, a Hiszpan wstrzelił futbolówkę do Đorđe Lazicia, który głową trafił w krótki róg bramki. W 62. minucie rzut karny wywalczył Wilson Kamavuaka i gospodarze mieli okazję zdobyć gola kontaktowego. Tej szansy nie zmarnował egzekutor jedenastki Amr Warda. Niestety w 71. minucie Kyriakidis sfaulował w polu karnym Younesa i tym razem to goście mieli rzut karny. Karę wymierzył sam poszkodowany, który strzałem ala Panenka trafił do siatki. W 85. minucie Panaitolikos strzelił kolejną kontaktową bramkę. Tym razem Luis Rocha wykorzystał błąd obrony i wślizgiem wepchnął piłkę do bramki. Niestety na więcej bramek gospodarzom nie starczył już czasu.


PANAITOLIKOS AGRINIO – XANTHI AO 2:3 (0:1)
0:1 Panagiotis Triadis 19′
0:2 Đorđe Lazić 48′
1:2 Amr Warda 64′(k)
1:3 Hamza Younes 73′(k)
2:3 Luis Rocha 86′

ż.k. Dimitris Kyriakidis – Pablo de Lucas, Đorđe Lazić, Panagiotis Triadis, Dimos Baxevanidis, Christos Lisgaras

Panaitolikos
Dimitris Kyriakidis, Georgios Kousas, Giorgos Mygas, Osmar Ferreyra (82′ Luis Rocha), Grigoris Makos, Farley Rosa (82′ Emmanuel Ledesma), Marcos Paulo, Anastasios Tsokanis, Wilson Kamavuaka, Marko Markovski, Amr Warda (74′ Tomane).

Xanthi
Živko Živković, Dimos Baxevanidis, Pablo de Lucas, Wallace, Kostas Fliskas, Christos Lisgaras, Theodoros Vasilakakis (90′ Petros Orfanidis), Đorđe Lazić, Adrián Lucero, Panagiotis Triadis (90′ Okan Chatziterzoglou), Hamza Younes (88′ Antonis Ranos).

Dodaj komentarz

P