PAOK – Atromitos 3:4

PAOK Saloniki przegrał z Atromitosem Peristeri 3:4 w ostatnim meczu 12. kolejki Super League.

W 3. minucie piłkę z prawego skrzydła zagrał Dimitris Pelkas, a głową do bramki skierował ją z jedenastu metrów Garry Rodrigues. W 27. minucie gospodarze podwyższyli swoje prowadzenie. Piłka rozegrana w kilku podaniach trafiła na prawą stronę pola karnego do Rodriguesa, który mógł uderzyć z ostrego kąta na bramkę, ale zdecydował się odegrać ją do Efthymisa Koulourisa, który z najbliższej odległości wpakował ją do siatki. W 40. minucie z dystansu w krótki róg ładnie przymierzył Koulouris, ale piłka ostatecznie odbiła się od słupka.

W 56. minucie Atromitos strzelił nieoczekiwanie gola kontaktowego. Z lewego skrzydła futbolówkę dośrodkował Mariano Bittolo, a niepilnowany w polu karnym Anthony Le Tallec głową trafił w róg bramki. W 69. minucie z rzutu wolnego uderzył Giorgos Tzavellas, a Andriej Gorbunow piłkę, co wykorzystał Giannis Mystkidis i strzałem pod poprzeczkę podwyższył prowadzenie gospodarzy na 3:1. W 73. minucie José Cañas wybił piłkę z bramki, ale zrobił to ręką i za to musiał opuścić murawę z czerwoną kartką, a goście ze stolicy dostali niepowtarzalną szanse na kolejnego kontaktowego gola. Okazji tej nie zmarnował Javier Umbides. W 86. minucie po raz pierwszy w tym meczu był remis. Małe zamieszanie w polu karnym wykorzystał Dimitris Papadopoulos i mocnym uderzeniem umieścił piłkę w okienku bramki. W ostatnich sekundach meczu miejscowi kibice przeżyli szok, gdyż Martin Tonso wpadł w pole karne i strzałem po ziemi dał gościom komplet punktów.


PAOK SALONIKI – ATROMITOS PERISTERI 3:4 (2:0)
1:0 Garry Rodrigues 3′
2:0 Efthimis Koulouris 27′
2:1 Anthony Le Tallec 56′
3:1 Giannis Mystakidis 69′
3:2 Javier Umbides 74′(k)
3:3 Dimitris Papadopoulos 86′
3:4 Martin Tonso 90’+3′

ż.k. Giorgos Tzavellas, Leo Matos – Kyriakos Kivrakidis
cz.k. José Cañas 73′

PAOK
Panagiotis Glykos (14′ Żeljko Brkić), Fernando Varela, Leo Matos, Giorgos Tzavellas, Marin Leovac, Gojko Cimirot, Dimitris Pelkas (69′ Jewhen Szachow), José Cañas, Djalma Campos, Efthymis Koulouris, Garry Rodrigues (46′ Giannis Mystakidis).

Atromitos
Andriej Gorbunow, Mariano Bittolo, Nikos Lazaridis, Sokratis Fytanidis, Kyriakos Kivrakidis (46′ Giannis Kontoes), Dzmitryj Baha, Giorgos Zisopoulos (55′ Luiz Eduardo Brito), Javier Umbides, Dimitris Limnios (82′ Dimitris Papadopoulos), Martín Tonso, Anthony Le Tallec.

marketagent

Dodaj komentarz

P