Xanthi – Asteras 3:1

Xanthi AO wygrało 3:1 z Asterasem Tripolis w niedzielnym meczu 13. kolejki Super League.

Gospodarze już do przerwy wypracowali sobie trzybramkową przewagę. W 2. minucie z kornera piłkę dośrodkował Panagiotis Triadis, a głową w długi róg bramki trafił Theodoros Vasilakakis. W 14. minucie Vasilakakis wyłuskał piłkę od rywala na środku boiska i wyprowadził kontrę, którą wykończył efektownym i co ważniejsze skutecznym strzałem z 20 metrów Hamza Younes. W 31. minucie na 3:0 podwyższył Đorđe Lazić. Serb doszedł do odbitej w polu karnym piłki i strzałem w krótki róg pokonał Antonio Donnarumme.

Goście z Tripoli odpowiedzieli tylko raz w drugiej odsłonie meczu. Dokładnie w 53. minucie Nikos Ioannidis strzałem z dystansu trafił w dolny róg bramki strzeżonej przez Živko Živkovicia.


XANTHI AO – ASTERAS TRIPOLIS 3:1 (3:0)
1:0 Theodoros Vasilakakis 2′
2:0 Hamza Younes 14′
3:0 Đorđe Lazić 31′
3:1 Nikos Ioannidis 53′

ż.k. Adrian Lucero, Christos Lisgaras, Hamza Younes – Nicolás Fernández, Manolis Bertos

Xanthi
Živko Živković, Dimos Baxevanidis, Pablo de Lucas, Wallace, Kostas Fliskas (64′ Okan Chatziterzoglou), Christos Lisgaras, Đorđe Lazić, Panagiotis Triadis (75′ Daniel Nieto), Adrián Lucero, Theodoros Vasilakakis (87′ Petros ORfanidis), Hamza Younes.

Asteras
Antonio Donnarumma, Igor (69′ Giannis Kotsiras), Manolis Bertos, Kostas Giannoulis, Elini Dimoutsos, Rachid Hamdani, Stavros Tsoukalas, Nicolás Fernández (46′ Kosmas Tsilianidis), Nikos Ioannidis, Pablo Mazza (63′ Cristian Chavez), Nikos Kaltsas.

Dodaj komentarz

P