PG: Wyniki środowych meczów trzeciej kolejki

W środę odbyło się siedem meczów trzeciej kolejki fazy grupowej Pucharu Grecji.

W grupie pierwszej PAOK Saloniki rozgromił na wyjeździe z Paneleusiniakos AO 7:0 i przypieczętował swój awans. Drugą drużyną z tej grupy, która pozostaje w walce o krajowy puchar jest AO Trikala, który w bezpośrednim starciu wygrał z AEL-em 1:0.

W grupie drugiej AO Platanias pokonał w derbach AO Chania 2:1 i na 99 procent zagra w 1/8 finału Kypello Elladas.

W grupie szóstej AOK Kerkyra rozgromił na wyjeździe Anagennisis Karditsas 6:0, ale niestety w drugim meczu PAS Lamia 1964 zremisował bezbramkowo z AEK-iem Ateny i to te dwie drużyny zagrają na wiosnę w najlepszej „16”.

W grupie siódmej przed ostatnią kolejką wszystkie drużyny miały po trzy punkty, ale ostatecznie złudzeń nie pozostawiły drużyny Super League. Atromitos Peristeri wygrał na wyjeździe z Panthrakikosem Komotini 3:0, a Panaitolikos Agrinio rozgromił również na wyjeździe GS Kallithea 5:1.

WYNIKI i TABELE PUCHARU GRECJI

Grupa 1

Panaleusiniakos AO – PAOK Saloniki 0:6 (0:0)
0:1 Stefanos Athanasiadis 49′
0:2 Facund Pereyra 51′
0:3 Jewhen Szachow 58′
0:4 Giannis Mystakidis 70′
0:5 Efthimis Koulouris 75′
0:6 Dimitris Pelkas 77′
0:7 Dimitris Pelkas 90’+1′

AO Trikala – AEL 1:0 (0:0)
1:0 Nikos Giannitsanis 90′

Grupa 2

AO Chania – AO Platanias 1:2 (1:2)
1:0 Giorgos Giakoumakis 24′
1:1 Thanasis Dinas 27′
1:2 Haris Dilaver 4′(samob)

Grupa 6

Anagennisi Karditsas – AOK Kerkyra 0:7 (0:3)
0:1 Kyriakos Andreopoulos 4′
0:2 Fotis Georgiou 23′
0:3 Denis Epstein 45′
0:4 Kostas Georgakopoulos 52′
0:5 Kyriakos Anropoulos 58′
0:6 Kostas Georgakopoulos 75′

PAS Lamia 1964 – AEK Ateny 0:0

Grupa 7

GS Kallithea – Panaitolikos Agrinio 1:5 (0:4)
0:1 Farley Rosa 15′
0:2 Marko Markovski 21′
0:3 Marko Markovski 28′
0:4 Clésio 39′
0:5 Farley Rosa 72′
1:5 Grigoris Topali 84′

Panthrakikos Komotini – Atromitos Peristeri 0:3 (0:2)
0:2 Martín Tonso 11′
0:2 Michalis Bastakos 14′
0:3 Martín Tonso 53′

Dodaj komentarz

P