Olympiakos – Panaitolikos 3:1

Olympiakos Pireus w niedzielne popołudnie pokonał w 15. kolejce Super League Panaitolikos Agrinio 3:1.

W pierwszej odsłonie mistrz nie zaprezentował się zbyt okazale, a goście grali dość odważnie. Obie ekipy miały po dwie doskonałe sytuacje. W 10. minucie Farley Rosa po błędzie obrony zdecydował się na długi rajd i mając przed sobą już tylko bramkarza fatalnie przestrzelił. W 15. minucie długą piłkę na prawą stronę pola karnego wstrzelił Luka Milivojević, a przed bramkę zgrał ją Felipe Pardo, ale Oscar Cardozo nie wykorzystał sytuacji sam na sam. W 43. minucie Marcos Paulo miał przed sobą tylko Nicolę Lealiego, ale i on nie trafił w bramkę. Tuż przed końcem piłkę zgraną przez Sebę uderzył z kilku metrów Cardozo, ale trafił w poprzeczkę.

W 52. minucie miejscowi kibice mogli poczuć złość, bowiem ich drużyna dopuściła do straty gola. Z rzutu wolnego piłkę dośrodkował Rosa, a Georgios Kousas uderzeniem głową a la szczupak pokonał bramkarza gospodarzy. W 61. minucie piłkę po kontrze na lewej stronie pola karnego przyjął Cardozo i zagrał ją na drugi słupek do wbiegającego Seby, a ten z bliska doprowadził do wyrównania. W 83. minucie naciskający od kilku minut gospodarze strzelili gola na 2:1. Z prawej flanki piłkę odegrał przed bramkę Diogo Figiueiras, a z najbliższej odległości trafił do niej Cardozo. Dwie minuty później Alejandro Dominguez zagrał piłkę z lewej strony pola karnego na prawą stronę, gdzie wbiegający w „16” Figueiras mocno uderzył, a futbolówka po rykoszecie wpadła do siatki.


OLYMPIAKOS PIREUS – PANAITOLIKOS AGRINIO 3:1 (0:0)
0:1 Georgios Kousas 52′
1:1 Seba 61′
2:1 Oscar Cardozo 83′
3:1 Diogo Figueiras 85′

ż.k. Andre Martins, Luka Milivojević, Manuel da Costa – Giorgos Mygas, Luis Rocha

Olympiakos
Nicola Leal, Diogo Figueiras, Manuel da Costa, Bruno Viana, Alberto de la Bella, Luka Milivojević, André Martins (72′ Alejandro Dominguez), Felipe Pardo (57′ Giorgos Manthatis), Kostas Fortounis (46′ Athanasios Androutsos), Sebá, Óscar Cardozo.

Panaitolikos
Dimitris Kyriakidis, Giorgos Mygas, Georgios Kousas, Dimitrios Chantakias, Grigoris Makos, Anastasios Tsokanis, Marcos Paulo, Clésio (89′ Fabian Munoz), Farley Rosa (82′ Dimiris Koutromanos), Amr Warda (73′ Luis Rocha), Marko Markovski.

Dodaj komentarz

P