AEL – Veria 2:1

AEL pokonał w środę PAE Veria 2:1 w meczu zaległej 1. kolejki Super League.

Tuż po pierwszym gwizdku kibice gospodarzy rozpalili race i na kilkanaście minut mecz został przerwany, bo roznoszący się dym nie pozwalał na rozgrywanie spotkania. Po wznowieniu meczu nieco lepiej radzili sobie na murawie gospodarze, ale to goście schodzili do szatni z przewagą jednej bramki. W ósmej minucie doliczonego czasu gry Toni Calvo przyjął piłkę przed polem karnym i ściągnął uwagę kilku rywali, którzy jednak nie przeszkadzali mu i ten uderzył po ziemi w róg bramki.

W 54. minucie debiutujący w barwach AEL-u Hiszpan Pablo Gallego głową wykończył świetną centrę Vasilisa Rentzasa i kibice „Purpurowych” odzyskali nadzieje. Trzy minuty po tym golu Gallego mógł mieć dwie bramki na koncie, ale piłka po jego uderzeniu trafiła w poprzeczkę. Po kolejnych dwóch minutach napastnik gospodarzy Dodo za „teatr” zobaczył drugą żółta kartkę. To wykluczenie dodało gościom nieco skrzydeł i w 76. minucie blisko było bramki na 1:2, ale w poprzeczkę trafił Panagiotis Linardos. W 81. minucie rzut karny wywalczył Thomas Nazlidis i też sam go wykorzystał dając AEL-owi zwycięstwo.


AEL – PAE VERIA 2:1 (0:1)
0:1 Toni Calvo 45’+8′
1:1 Pablo Gallego 54′
2:1 Thomas Nazlidis 82′(k)

ż.k. Vasilis Rentzas, Thomas Nazlidis, Dodo – Giorgos Kantimoiris, Jeffrey Sarpong, Panagiotis Linardos, Sotiris Balafas
cz.k. Dodo 59′

AEL
Gennadios Xenodochof, Vasilis Rentzas, Nikos Golias (46′ Pablo Gallego), Pavol Farkaš, Manolis Moniakis, Lehlogonolo Masalesa, Antoni Fatjon, Miloš Deletić, Dodô, Jānis Ikaunieks (46′ Vasilis Koutsinaikoulis), Thomas Nazlidis (88′ Steven Thicot).

Veria
Giorgos Kantimoiris, Iván Malón (80′ Kristijan Milijević), Mark Asigba, Cyril Kali, Giannis Charontakis, Panagiotis Linardos, Sotiris Balafas, Pedro Arce, Jeffrey Sarpong (63′ Stratos Vasilantopoulos), Pantelis Kapetanos, Toni Calvo.

Dodaj komentarz

P