Asteras – AEK 3:2

Asteras Tripolis w ostatnim sobotnim meczu zaległej 2. kolejki Super League wygrał 3:2 z AEK-iem Ateny.

Mecz rozgrywany był w dość niesprzyjających warunkach, bowiem zmrożona murawa i śnieg wpływały na jakość rozgrywanych akcji. Szybciej w tych warunkach odnaleźli się goście ze stolicy, którzy w 36. minucie otworzyli wynik meczu. Długą piłkę w pole karne zagrał Lazaros Christodoulopoulos, a między obrońców wpadł Tomáš Pekhart i głową pokonał Antonio Donnarumme.

W 49. minucie Arkadyjczycy doprowadzili do wyrównania. W polu karnym piłkę przyjął Aleksandar Stanisavljević i z ostrego kąta przymierzył w krótki róg, czym zmylił nieco Vasilisa Barkasa. W 54. minucie Michalis Manias mógł mówić o pechu, bo piłka po jego strzale trafiła w poprzeczkę. W 66. minucie gospodarze po raz pierwszy objęli prowadzenie w tym meczu. Odbita piłka trafiła w polu karnym do Igora, który zwodem minął obrońcę i uderzył precyzyjnie w krótki róg bramki. Dwie minuty później Jakob Johansson zdecydowanym wejściem odebrał rywalowi piłki i od razu zagrał ją do wbiegającego w „16” Pekharta, który nie namyślając się długo uderzył w róg bramki. Od 71. minuty AEK grał w dziesięciu gdyż drugą żółtą kartkę ujrzał Ognjen Vranješ. W 81. minucie Asteras prowadził po raz kolejny. Piłkę po kontrze zagrał z prawego skrzydła Nikos Kaltsas, a będący w poślizgu Stavros Tsoukalas swoim strzałem zupełnie zmylił bramkarza.


ASTERAS TRIPOLIS – AEK ATENY 3:2 (0:1)
0:1 Tomáš Pekhart 36′
1:1 Aleksandar Stanisavljević 49′
2:1 Igor 66′
2:2 Tomáš Pekhart 68′
3:2 Stavros Tsoukalas 81′

ż.k. Aleksandar Stanisavljević, Stavros Tsoukalas, Michalis Manias – Vasilis Labropoulos, Ognjen Vranješ
cz.k Ognjen Vranješ 71′

Asteras
Antonio Donnarumma, Igor, Rachid Hamdani, Jewhen Selin, Kostas Giannoulis, Elini Dimoutsos (46′ Walter Iglesias), Stavros Tsoukalas, Kosmas Tsilianidis (75′ Nikos Ioannidis), Pablo Mazza, Aleksandar Stanisavljević (69′ Nikos Kaltsas), Michalis Manias.

AEK
Vasilis Barkas, Rodrigo Galo, Ognjen Vranješ, Vasilis Labropoulos, Dídac Vilà, André Simões (86′ Hugo Almeida), Jakob Johansson, Astrit Ajdarević (56′ Tasos Bakasetas), Petros Mantalos, Lazaros Christodoulopoulos (65′ Patitio Rodrigues), Tomáš Pekhart.

Dodaj komentarz

P