Xanthi – Olympiakos 0:2

Na zakończenie niedzielnych zmagań zaległej 2. kolejki Super League Olympiakos Pireus pokonał na wyjeździe Xanthi AO 2:0.

Olympiakos prowadził grę, ale poważnie zagrozić bramce gospodarzy długo mu się nie udawało. Dopiero w końcówce pierwszej odsłony zdecydowanie przeważający goście otworzyli wynik. W 38. minucie do piłki wstrzelonej z głębi pola przez Lukę Milivojevicia wyszedł Seba, ale został zablokowany przez obrońców, jednak piłka trafiła do Browna Ideye, który z kilku metrów mocnym strzałem skierował ją do siatki. W 45. minucie Xanthi mogło wyrównać, ale piłka po uderzeniu Hamzy Younesa wyszła centymetry obok słupka.

W drugiej połowie gospodarze byli odważniejsi i aktywnie szukali gola wyrónującego. W 52. minucie ładną piłkę pod bramkę zagrał Adrian Lucero, a Theodoros Vasilakakis uderzył głową tuż nad poprzeczką. W 57. minucie Christos Lisgaras brutalnie sfaulował Sebę, co wywołało spięcie między zawodnikami obu drużyn. Ostatecznie zamieszanie to zakończyło się wykluczeniem obu piłkarzy z gry. W 65. minucie Khaasa Camara wstrzelił piłkę pod bramkę, gdzie wyszedł do niej Vasilakakis i głową uderzył na bramkę, ale futbolówka spadła jedynie na górną siatkę bramki. W 89. minucie zwycięstwo „Legendy” przypieczętował strzałem bezpośrednio z rzutu wolnego Luka Milivojević.


XANTHI AO – OLYMPIAKOS PIREUS 0:2 (0:1)
0:1 Brown Ideye 38′
0:2 Luka Milivojević 89′

ż.k. Hamza Younes – Alberto Botia
cz.k. Christos Lisgaras 60′ – Seba 60′

Xanthi
Živko Živković, Aristotelis Karasalidis, Wallace (74′ Manolis Papasterianos), Christos Lisgaras, Khassa Camara, Panagiotis Triadis (71′ Daniel Nieto), Okan Chatziterzoglou, Adrián Lucero, Theodoros Vasilakakis (82′ Petros Orfanidis), Karim Soltani, Hamza Younes.

Olympiakos
Nicola Leali, Alberto Botía, Alberto de la Bella Bruno Viana, Diogo Figueiras Luka Milivojević, André Martins (90’+2′ Andreas Bouchalakis), Marko Marin (66′ Giorgos Manthatis), Kostas Fortounis (84′ Athanasios Androutsos), Sebá, Brown Ideye.

Dodaj komentarz

P