Przed meczem Panathinaikos – AEK

W niedzielne popołudnie w meczu zaległej 11. kolejki Super League Panathinaikos Ateny podejmie w derbach stolicy AEK Ateny.

Panathinaikos po przyjściu Marinosa Ouzounidisa nie jest tak skuteczny w lidze jak za poprzedniego szkoleniowca, ale i tak utrzymał pozycję wicelidera. AEK pod wodzą Jose Moraisa nie gra dobrze. Portugalczyk w dziewięciu ligowych meczach tylko dwa razy mógł cieszyć się zwycięstwem (2-5-2) i jeśli nic się nie zmieni to europejskie puchary mogą nie zostać osiągnięte w tym sezonie. Faworytem derbów jest PAO, ale nie należy spodziewać się wielkiego widowiska, choć trzeba mieć oczywiście nadzieje na dobry futbol, bo to klasyk, na który wielu kibiców czeka. Panathinaikos w meczach u siebie w lidze wygrał 29 razy. W 10 meczach lepszy był AEK, a w 21 spotkaniach padł remis.

Panathinaikos Ateny (2 m – 25 pkt) – AEK Ateny (6 m – 21 pkt) – 18:30

Panathinaikos (Marinos Ouzounidis)
Diamantis Chouchoumis, Nuno Reis, Christopher Samba, Olivier Boumal, Marcus Berg, Sebastián Leto, Nikos Marinakis, Luke Steele, Robin Lod, Lucas Villafáñez, Lautaro Rinaldi, Niklas Hult, Rasmus Thelander, Stefanos Evangelou, Panagiotis Vlachodimos, Odysseas Vlachodimos, Dimitris Kourbelis, Tasos Chatzigiovannis, Alexandros Mingos

kadrowe ubytki: Mubarak Wakaso (8/1), Ousmane Coulibaly (7/0), Paul-José M’Poku (11/1), Giandomenico Mesto (9/0), Zeca (10/0), Rodrigo Moledo (11/0), Giorgos Koutroubis (11/0), Víctor Ibarbo (8/0)

AEK (Jose Morais)
Vasilis Barkas, Juan Manuel Díaz, Vasilis Labropoulos, Lazaros Christodoulopoulos, André Simões, Hugo Almeida, Ronald Vargas, Rodrigo Galo, Tomáš Pekhart, Jakob Johansson, Petros Mantalos, Giannis Anestis, Dídac Vilà, Konstantinos Galanopoulos, Dimitrios Kolovetsios, Michalis Bakakis, Anastasios Bakasetas, Patito Rodríguez, Astrit Ajdarević, Dimitrios Melikiotis

kadrowe ubytki: Dmytro Czyhrynski (7/0), Christos Aravidis (10/1), Ognjen Vranjes (1/0)

bezpośrednie ligowe pojedynki w ostatnich latach
AEK Ateny – Panathinaikos Ateny 1:0
Panathinaikos Ateny – AEK Ateny 0:0

bilans bezpośrednich meczów (Alpha Ethniki+PO): 52-36-35

ligowa forma w ostatnim miesiącu
Panathinaikos: 3-0-1-3
AEK: 0-1-1-3

Dodaj komentarz

P