Platanias – Kerkyra 2:1

AO Platanias wygrał 2:1 z AOK Kerkyra w niedzielnym meczu 18. kolejki Super League.

W 39. minucie niefrasobliwe zachowanie obrony gospodarzy wykorzystał Mathieu Gomes, który zdecydowanie wpadł w pole karne i starał się pokonać Dimitrisa Sotiriou, ale ten zdołał odbić piłkę, która trafiła z powrotem do Francuza, a ten odegrał ją na drugą stronę bramki do Thurama, który z bliska dopełnił formalności. Platanias odpowiedział na tego gola dość szybko, bo trzy minuty po wznowieniu meczu w drugich 45 minutach. Strzał Giorgosa Giakoumakisa wybronił Fotis Koutzavasilis, ale dobitka Vandersona była już skuteczna. W 80. minucie Denis Epstein wyłuskał piłkę i z wywalczonej pozycji uderzył, ale trafił w słupek. Minutę później gospodarze wywalczyli rzut karny, którego skutecznie egzekwował sam poszkodowany w tej sytuacji Giorgos Manousos.


AO PLATANIAS – AOK KERKYRA 2:1 (0:1)
0:1 Thuram 39′
1:1 Vanderson 48′
2:1 Giorgos Manousos 84′(k)

ż.k. Giorgos Giakoumakis, Juan Munafo Horta, Giannis Kargas – Denis Epstein, Mathieu Gomes

Platanias
Dimitris Sotiriou, Witalij Pryndeta, Banana Yaya, Christos Karypidis (70′ Giannis Kargas), Vanderson Scardovelli, Giannis Stathis, Juan Manuel Horta, Didac Devesa (46′ Kostas Mendrinos), Giorgos Manousos, Giorgos Giakoumakis, Mikałaj Sihniewicz (84′ Fanouris Goundoulakis).

Kerkyra
Fotis Koutzavasilis, Anastasios Venetis (86′ Kostas Georgakopoulos), Spyros Spinoulas (73′ Vladimir Dimitrovski), Giannis Ioannou, Stefanos Siontis, Kyriakos Andreopoulos (61′ Branislav Nikić), Mathieu Gomes, Panagiotis Zorbas, Denis Epstein, Jordão Diogo, Thuram.

Dodaj komentarz

P