Platanias – PAS 3:3

AO Platanias zremisował 3:3 z PAS Giannina w niedzielnym pojedynku 20. kolejki Super League.

Pierwsze 45 minut meczu mogło zaspokoić żadnych bramek sympatyków obu drużyn. Początek należał do gości, którzy po jedenastu minutach prowadzili 2:0. Najpierw w 9. minucie Nikos Karanikas podaniem uruchomił na prawym skrzydle Jairo, który wpadł w pole karne i zgrał piłkę do wbiegającego pod bramkę Pedro Conde, który szybkim strzałem zaskoczył Dimitrisa Sotiriou. Dwie minuty później na pełnej szybkośc piłkę praktycznie z rąk bramkarza wybił Jairo, po czym przerzucił ją na drugą stronę do Themistoklisa Tzimopoulosa, który strzałem w długi róg dał PAS drugiego gola. Gospodarze obudzili się w 32. minucie. Piłkę zagraną z rzutu wolnego w pole karne głową zgrał w stronę słupka Mikałaj Sihniewicz, a z bliska Alexandrosa Paschalakisa pokonał Giorgos Giakoumakis. W 40. minucie było już 2:2. Piłkę po wrzutce z lewego skrzydła wybił głową jeden z obrońców PAS, a ta trafiła do Giannisa Kargasa, który strzałem z szesnastego metra trafił do siatki gości.

Chwilę po rozpoczęciu drugiej połowy Platanias pierwszy raz w meczu wyszedł na prowadzenie. Stojąc przed polem karnym Sihniewicz odegrał piłkę na prawo do Giannisa Stathisa, który z powrotem wstrzelił piłkę do Białorusina, który przed sobą miał już tylko bramkarza i takiej szansy nie zmarnował. W 58. minucie Jairo zgrał piłkę głowa na prawą stronę pola karnego do Conde, który zdecydował się uderzyć w długi róg, co było bardzo dobrą decyzją.


AO PLATANIAS – PAS GIANNINA 3:3 (2:2)
0:1 Pedro Conde 9′
0:2 Themistoklis Tzimopoulos 11′
1:2 Giorgos Giakoumakis 32′
2:2 Giannis Kargas 40′
3:2 Mikałaj Sihniewicz 51′
3:3 Pedro Conde 58′

ż.k. Yaya Banana, Juan Munafo Horta, Giorgos Giakoumakis – Higor Vidal, Chrysovalantis Kozoronis, Leonardo Koutris

Platanias
Dimitris Sotiriou, Witalij Pryndeta, Banana Yaya, Vanderson, Giannis Stathis, Giannis Kargas, Kostas Mendrinos (72′ Stelios Maragos), Juan Munafo Horta, Giorgos Manousos (86′ Fanouris Goundoulakis), Giorgos Giakoumakis, Mikałaj Sihniewicz (81′ Raul Llorente).

PAS
Alexandros Paschalakis Themistoklis Tzimopoulos, Leonardo Koutris, Chrysovalantis Kozoronis (57′ Christopher Maboulou), Alexis Michail, Nikos Karanikas, Theodoris Berios, Noé Acosta (86′ Nikos Korovesis), Higor Vidal (62′ Evripidis Giakos), Pedro Conde, Jairo.

Dodaj komentarz

P