Atromitos – Xanthi 2:1

Atromitos Peristeri wygrał z Xanthi AO 2:1 w sobotnim meczu 21. kolejki Super League.

W 42. minucie Kostas Fliskas długim podaniem napędził na lewej flance Abiolę Daudę, który wpadł w pole karne i wycofał piłkę na czternasty metr do Vangelisa Platellasa, a ten doskonale wykorzystał zawahanie Živko Živkovicia i dał gospodarzom prowadzenie. Goście doprowadzili do wyrównania w 57. minucie. Andriej Gorbunow zderzył się w polu karnym z Hamzą Younesem, a sędzia zinterpretował to jako faul golkipera i wskazał na jedenasty metr. Do piłki podszedł sam poszkodowany i zupełnie zmylił Gorbunowa. Ostatnie słowo należało jednak do gospodarzy. W 85. minucie Kyriakos Kivrakidis zagrał na lewą stronę do Martina Tonso, który z obszaru „16” sprytnie uderzył w róg bramki.


ATROMITOS PERISTER – XANTHI AO 2:1 (1:0)
1:0 Vangelis Platellas 42′
1:1 Hamza Younes 57′(k)
2:1 Martin Tonso 85′

ż.k. Andriej Gorbunow, Anthony Le Tallec – Pablo de Lucas, Lazaros Orfanidis, Aristotelis Karasalidis
cz.k. Aristotelis Karasalidis 90’+4′

Atromitos
Andriej Gorbunow, Giorgos Zisopoulos, Sokratis Fytanidis, Dzmitryj Baha (64′ Giannis Maniatis), Kyriakos Kivrakidis, Alexandros Katranis, Javier Umbides, Dimitris Limnios, Vangelis Platellas (80′ Anthony Le Tallec), Martín Tonso, Abiola Dauda (87′ Pavlos Kyriakidis).

Xanthi
Živko Živković, Aristotelis Karasalidis, Khassa Camara (60′ Panagiotis Triadis), Kostas Fliskas, Salimo Sylla, Pablo de Lucas (76′ Marcos Pizzelli), Lazaros Orfanidis, Adrián Lucero, Theodoros Vasilakakis (84′ Christos Lisgaras), Đorđe Lazić, Hamza Younes.

Dodaj komentarz

P