Platanias – Asteras 3:0

W pierwszym sobotnim meczu 22. kolejki Super League AO Platanias rozgromił Asteras Tripolis 3:0.

W 24. minucie gospodarze otworzyli wynik pojedynku. Strzał z dystansu Kostasa Mendrinosa obronił Antonio Donnarumma, ale wybita piłka trafiła do Giorgosa Manousosa, który do końca chyba nie wiedział czy ma strzelać na bramkę, czy zagrać piłkę do Giorgosa Giakoumakisa i ostatecznie wyszło mu to drugie. Giakoumakis z problemami, ale zdołał opanować futbolówkę i uderzył z trudnej pozycji w krótki róg bramki. W 51. minucie Platanias podwyższył wynik i znów w roli głównej był Giakoumakis, który tym razem wbiegając na drugi słupek głową wykończył centrę z rzutu wolnego Mendrinosa. W 63. minucie było już praktycznie po meczu, bowiem niepewnie wybitą przez obrońcę Asterasu piłkę do bramki skierował z piętnastu metrów Juan Munafo Horta.


AO PLATANIAS – ASTERAS TRIPOLIS 3:0 (1:0)
1:0 Giorgos Giakoumakis 24′
2:0 Giorgos Giakoumakis 51′
3:0 Juan Munafo Horta 63′

ż.k. Juan Munafo Horta, Giannis Stathis, Vanderson – Nikos Kaltsas, Elini Dimoutsos

Platanias
Antonis Kokkalas, Christos Karypidis, Banana Yaya, Giannis Kargas (24′ Raul Llorente), Vanderson, Giannis Stathis, Juan Munafo Horta, Kostas Mendrinos (79′ Filip Stanisavljević), Giorgos Manousos, Giorgos Giakoumakis, Mikałaj Sihniewicz (64′ Witalij Pryndeta).

Asteras
Antonio Donnarumma, Kostas Giannoulis, Georgios Kyriakopoulos, Witalij Hajduczyk (61′ Nikos Ioannidis), Jewhen Selin, Elini Dimoutsos, Walter Iglesias, Kosmas Tsilianidis (88′ Giannis Bastianos), Nikos Kaltsas, Pablo Mazza (46′ Luis Farińa), Michalis Manias.

Dodaj komentarz

P