W Super League zagra 14 drużyn!

W środę włodarze Super League przedstawili plan restrukturyzacji rozgrywek greckiej ekstraklasy.

Najważniejszą zmianą przegłosowaną na posiedzeniu jest zmniejszenie liczby drużyny z 16 na 14, a zmiany te wejdą w życie od sezonu 2018/2019. Przeciwko ograniczeniu liczby klubów uczestniczących w Super League byli tylko przedstawiciele AEL-u, Panaitolikosu Agrinio i Levadiakosu. To było jednak za mało, by postulat ten został odrzucony.

Kolejną ligową transformacją, która już w przyszłym sezonie (2017/2018) wejdzie w życie to zmiana rozgrywek play-off, a mianowicie po sezonie zasadniczym pierwsze sześć drużyn walczyć będzie o mistrzostwo. Prawdopodobnie nie będzie już bonusowych „oczek”, a zdobyte w sezonie zasadniczym punkty będą przeniesione na play-off, a to powinno zaowocować walką do ostatniej kolejki.

Zmiany będą miały miejsce również w przypadku walki o utrzymanie. W sezonie 2017/2018 dwie ostatnie drużyny (15 i 16) zdegradowane zostaną bezpośrednio, a drużyny z miejsc 13-14 walczyć będą w barażach z drugą i trzecią drużyną Stoiximan.gr Football League.

2 opinie na “W Super League zagra 14 drużyn!

Nie wiem czy jest to dobre rozwiązanie z tymi play off .. Wygrywasz cały sezon, a na koniec z powodu np kontuzji czy wykluczenia kluczowego zawodnika możesz przegrać mistrzostwo.. wolałem jednak jak rozgrywane były normalnie mistrzostwa.. rozumiem że kasa tu się liczy.. ale..
Swoja drogą.. życzę sukcesów w prowadzeniu stronki, dopiero co na nią trafiłem a jestem zagorzałym fanem greckiej ligi i Aek Ateny.
z pozdrowieniami
Paweł

Te play-offy to nikomu się nie podobają, bo to seria niepotrzebnych meczów, które mimo drużyn w nich występujących wcale nie są tak elektryzujące. Jak czegoś jest za dużo to nudzi i męczy. Ale faktycznie kasa musi się zgadzać i włodarze zmuszeni są wprowadzać takie udziwnienia. Dobrze chociaż, że zmniejszą liczbę drużyn, bo to powinno wpłynąć na większe zaangażowanie.

Zachęcam do częstszego zaglądania 🙂

Dodaj komentarz

P
Strona istnieje od 01.04.2012, czyli ma już 4079 dni!